KADEM Nevşehir Temsilciliği Açıldı

21 Nisan 2018, Nevşehir

KADEM’in 36. temsilciliği olan Nevşehir Temsilciliği, 21 Nisan 2018 Cumartesi günü faaliyete başladı. Temsilciliğin açılışını; KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Temsilcisi İlkay Akün ve KADEM Yönetim Kurulu yaptı.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), 36. temsilciliğini Nevşehir’de açtı. Düzenlenen açılış programında, KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Temsilcisi İlkay Akün yeni temsilciliğinin hayırlı olmasını diledi.

KADEM’in 36. il temsilciliği olan KADEM Nevşehir Temsilcisi İlkay Akün yaptığı açılış konuşmasında; KADEM’in çalışma alanları hakkında bilgiler vererek, kadınların siyasal, sosyal ve ekonomik alanlardaki etkinliğinin artırılmasının gerekliliği üzerinde durdu.

“Sosyal politikalarla desteklenen esnek çalışma modellerinin geliştirilmesi önemli”

Temsilcilik açılışında konuşan Kurucu Başkan Doç. Dr. Sare Aydın; tarihi dokusu, birçok farklı medeniyete yaptığı ev sahipliği, gelenekle harmanlanmış toplumsal ilişkileri ile birlik ve beraberliğin sembolü olan Nevşehir’de KADEM’in açılıyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Aydın sözlerine şöyle devam etti: “Bizler insan haklarının ayrılmaz bir parçası olarak gördüğümüz kadın haklarını savunuyor; toplumda, siyasette ve iş hayatında kadınları güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla, söylem ve politikalar üretiyor, kampanyalar düzenliyoruz. Kadınlar tam zamanlı veya girişimci olarak iş hayatında var olurken, aynı zamanda annelik görevini de üstleniyor. Kadınların bu iki farklı alandaki görevlerini hakkıyla yerine getirebilmeleri açısından sosyal politikalarla desteklenen ’esnek çalışma modelleri’ önemli. KADEM olarak, toplumsal cinsiyet adaletinin gerek iş hayatında gerekse aile hayatında etkili olması için projeler üretiyoruz. Biliyoruz ki, kadın ne kadar güçlü olursa anneler o kadar güçlü ve bilinçli olurlar. Güçlü ve bilinçli anneler de toplumu güçlü kılar.”

“Özveriyle dertlere derman olmaya çalışan STK’lara çok şey borçluyuz”

Başkan Aydın’dan sonra konuşan Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, STK’ların önemine değinerek, STK’ların toplum için gerekli ve önemli kuruluşlar olduğunu söyledi. Açıkgöz, KADEM’in Nevşehir’deki kadınların dayanışmasına, birlik ve beraberliğine katkı sunacağına ve dertlerine çare olabileceğine inandığını ve kendilerine başarılar dilediğini ifade etti.

Temsilcilik açılışında son olarak konuşan Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ise STK’lara çok şey borçlu olduklarını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: “Özveriyle dertlere derman olmaya çalışan ve sorunların çözümüne kafa yoran STK’lara çok şey borçluyuz. Bu STK’ları sahiplenerek, elimizden gelen desteği vermemiz gerekiyor. KADEM’e de ilimizde açtığı temsilcilikten dolayı teşekkür ediyorum.”

Nevşehir’de gençlerle bir araya gelen Kurucu Başkan Doç. Dr. Sare Aydın, eğitim, iş, aile ve sosyal yaşamdan bahsederek gençliğin; toplum değerlerine sahip çıkan, kültürel kimliği koruyan, örf, adet ve gelenekleri yaşatacak yeri doldurulamaz bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top