KADEM Niğde Temsilciliği Açıldı

20 Nisan 2018, Niğde

KADEM’in 35. temsilciliği olan Niğde Temsilciliği, 20 Nisan 2018 Cuma günü faaliyete başladı. Temsilciliğin açılışını; KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve KADEM Yönetim Kurulu yaptı.
KADEM’in 35. il temsilciliği olan KADEM Niğde Temsilcisi Gülçin Güç Yaşar yaptığı açılış konuşmasında; kadınların her alanda aktif olarak yer almalarının önemine değinerek, Niğde’de bölge sorunlarına cinsiyet adaleti perspektifiyle yaklaşarak çözüm arayacaklarını ifade etti.

“KADEM, yeni kadın hareketinin adıdır”

Temsilcilik açılışında konuşan Kurucu Başkan Doç. Dr. Sare Aydın; 15 Temmuz şehidimiz Ömer Halisdemir’in memleketi Niğde’deki açılışın, kahramanımızı şehit eden cuntacı askerlere verilen müebbet hapis cezası haberiyle daha da anlamlı bir hale geldiğini söyledi. Aydın 15 Temmuz’un, Türkiye’de bilinçli bir sivil toplumun varlığına açıkça işaret eden önemli bir kırılma noktası olduğunu vurgulayarak, yaşlısı genci tüm kahraman erkek ve kadınların; demokrasi, özgürlük ve adalet için darbe girişimine karşı gereken cevabı verdiğini ifade etti. Aydın konuşmasına şöyle devam etti: “KADEM, duruşuyla, söylemleriyle, alternatif fikirler ve kadınlara yüklenen misyonun bilinciyle farkını net bir biçimde ortaya koyan, bu farklı duruş ve yaklaşımıyla da kadınların kendilerine yer bulabildikleri yeni kadın hareketinin adıdır. Kadın ve erkek arasındaki adalet ancak yan yana, omuz omuza durduklarında sağlanabilir. KADEM’de bu nedenle; kadın ve erkeğin birbirini tamamlayan ve dengeleyen eşdeğer iki parça olduğunu ifade eden cinsiyet adaleti kavramını yaptığı projelerin merkezine alıyor.”

Başkan Aydın’ın ardından konuşan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ise konuşmasında KADEM’in olmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: “Kadınlarımıza sunulan imkânların artırılmasının ve her türlü ayrımcılığa karşı mücadelenin, toplumsal huzur ve barışın gelişmesinde önemli bir rol oynadığı inancındayım. KADEM’in Niğde’de olması ilimiz, toplum ve demokrasi adına memnuniyet verici.”

Kurucu Başkan Doç. Dr. Sare Aydın ve KADEM ekibi Niğde Temsilciliği’nin açılışı sonrası, 15 Temmuz’da yaşanan darbe kalkışmasında, hainlere kahramanca göğsünü siper ederek darbe girişiminin seyrini değiştiren ve direnişin simgesi haline gelen şehit Ömer Halisdemir’in kabrine ziyarette bulundu.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top