KADEM, kocası tarafından öldürülem Nisa Ece İnçke’nin cinayet davasını takip etmek için Çağlayan Adliyesi’nde.

Tarih  : 29 Haziran 2017, Perşembe

Saat    : 10.00

Adres : İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi, Çağlayan Adliyesi, C Kapısı

KADEM, 29 Haziran 2017 Perşemb günü saat 10.00 da İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek Nisa Ece İnçke’nin cinayet davasının dördüncü duruşmasına müdahil sıfatıyla katılacak.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), kadına yönelik şiddetin önüne geçilmesi, tahrik ve iyi hal indirimiyle suçluların fiili tekrar işlemesinin önüne geçilmesi için  2016 yılında kendisine şiddet uygulayan kocasından boşanma davası sürerken öldürülen 25 yaşındaki Nisa Ece İnçke’nin cinayeti hakkındaki davaya müdahil sıfatıyla katılacak.

Nisa Ece İnçke 2016 yılında boşanmak istediği eşi Recep İnçke Tarafından 4 kez kurşunlanarak canice öldürülmüştü. Iddianamede Recep İnçke’nin Konuşmak için çağırdığı eşi Nisa’yı dışarıdan silah sesinin duyulmaması için televizyonun sesini sonuna kadar açtıktan sonra kurşunladığı ve eşini tasarlayarak öldürdüğü yer aldı.

Duruşmadan önce saat 10.00’da, “Katiller Için En Ağır Ceza” çağırısı ile İstanbul Çağlayan Adliyesinin önünde toplanılacak. KADEM Yönetim Kuruluve üyelerinin de hazır bulunacağı adliyenin önünde KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Av. Betül Altınsoy Yanılmaz cinayet davası ile ilgili KADEM’in basın bildirisini okuyacak.

 

 

Kadın ve Demokrasi Derneği

………………………………………………………………………………………………………

 

İletişim ve röportaj talepleri için:

Leyla Gök, KADEM Kurumsal İletişim Direktörü & Basın Danışmanı

GSM: 0535 788 76 74 I kadembasin@gmail.com

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top