KADEM Rize Temsilciliği Açıldı

17 Kasım 2017, Rize

KADEM’in 22. temsilciliği olan Rize Temsilciliği, 17 Kasım Cuma günü faaliyete başladı. Temsilciliğin açılışını; Rize Valisi Erdoğan Bektaş, KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz ve Yönetim Kurulu yaptı.

KADEM Rize Temsilcisi Öznur Günay yaptığı açılış konuşmasında Rize Temsilciliği olarak üstlendikleri sorumluluğun önemine değinerek, KADEM’in hedefleri doğrultusunda her alanda kadın haklarına bilincin artması ve iyileştirici projelerin uygulanması için çalışacaklarını ifade etti. Günay: KADEM demek, erkek ve kadını birbirinin tamamlayıcısı olarak gören çayını toplayan Ayşeler Fadimeler demektir. Yurt savunmasında kamyonun sırtındaki Şerife Bacı demektir. Vatan sağ olsun diyerek Mehmet’ini uğurlayan şehit annesi demektir…

“Rizeli Kadınlarımızla El Ele Vererek Zincirimizi Daha Da Büyütüyoruz”

KADEM Kurucu Başkan Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz ise yaptığı konuşmada; KADEM olarak, Türkiye’nin dört bir yanında açılan temsilciliklerle, her bölgeye hitap eden kadın politikalarının geliştirilmesine ve kadının kalkınmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini dile getirdi. Aydın: “Rizeli kadınlarımızın samimiyetine güvenerek ve onların desteğini arkamıza alarak, kadınları toplumun her alanında güçlendirmek için burada da çalışmaya devam edeceğiz. Sivil toplum, tek başımıza yapamadığımızı hep birlikte yapabildiğimiz toplumsal bir buluşma alanıdır.  Biz de KADEM olarak, kadınların sosyo- ekonomik ve siyasal hayata aktif katılımlarını desteklemeyi kendimize birincil görev addettik. Bugün Rizeli kadınlarımızla el ele vererek zincirimizi daha da büyütüyoruz. Büyüyen ekibimizle kadınların, toplumumuzun sorunlarına alternatif çözümler üretmek; öz değerleri ile barışık, entelektüel birikime sahip, gençler yetiştirmek için projeler üretmeye devam edeceğiz.”

Rize Valisi Erdoğan Bektaş açılışta yaptığı konuşmada KADEM’in faaliyetlerinden örnekler vererek; “Toplumun hemen her kesimini ilgilendiren, kadın sorunlarını çözmeyi hedefleyen KADEM, yeni bir umut, çare olarak toprağa düşmüş, filizlenmiş ve Rize’ye kadar ulaşmış. KADEM Rize Temsilciliği, ilimize hayırlı olsun” dedi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top