KADEM Sakarya, Şiddetsiz Bir Toplum ve Güvenli Bir Gelecek için Ziyaretlerine Devam Ediyor

KADEM, (Kadın ve Demokrasi Derneği) Sakarya Temsilcisi Avukat Gülben Demircan Babaoğlu, Vaize Dr. Ferda Yıldırım, Sosyolog Rumeysa Zeynep Şehit ve temsilcilik sekreteri Esra Zeynep Dinç KADEM Heyeti olarak, Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, Vali Yardımcısı Selda Dural, Sakarya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekeriya Selâmet ve ŞÖNİM Müdürü Lütfiye Yiğit’i ziyaret etti.

Sakarya ilindeki kadın sorunları ve çözüm yolları hakkında istişare amaçlı yapılan ziyaretlerde, KADEM Heyeti tarafından Kadın ve Demokrasi Derneği’nin çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

Hem uluslararası platformlarda hem de ulusal alanda yürütülen akademik ve saha çalışmaları hakkında detaylı paylaşımlar yapılan ziyaretlerde, KADEM Temsilcisi Babaoğlu dernek olarak il bazında yürüttükleri çalışmalar hakkında da bilgilendirdi.

Özellikle Şiddeti Önleme Merkezi ziyaretinde, kadına yönelik şiddetin hukuki, cezai ve sosyolojik boyutları ele alındı. Ziyarette ayrıca KADEM’in kadınların şiddetsiz bir toplum ve güvenli bir geleceğe sahip olması adına yürüttüğü son kampanyaları ve çalışmaları anlatıldı.

Vali, Vali Yardımcısı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü ve ŞÖNİM Müdürü ile gerçekleştirilen istişareler sonunda, KADEM’in de paydaşı olabileceği ortak çalışma ve projeler ele alındı.

Ziyaretler sonunda KADEM’in akademik yayınları takdim edildi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top