KADEM Sakarya Temsilciliğinden Mültecilere Dil Kursu

Karaman Geçici Eğitim Merkezi Sığınmacı Kadınlara Yönelik dil kursunda ilk ders 13 Nisan 2017 Perşembe günü yapıldı.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Sakarya Temsilciliği ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi  işbirliği ile hazırlanan Suriyeli Kadın ve Ailelerine Yönelik Toplumsal Entegrasyon Projesi kapsamında dil kursu dersleri başladı.

KADEM; Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve ile İnsani Yardım Derneği işbirliğiyle hazırlanan protokolle Suriyeli öğrencilerin hizmetine açılan Karaman Geçici Eğitim Merkezi’nde Suriyeli Kadın ve Ailelerine Yönelik Toplumsal Entegrasyon projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında bir taraftan Suriyeli kadın ve ailelerin entegrasyonu sağlanırken diğer taraftan da eğitim, barınma, istihdam ile sosyal haklara ulaşılabilirliklerini arttırmak ve onlarla ilgili toplumsal farkındalığı sağlamak amacıyla çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar kapsamında da kadın sığınmacılara yönelik dil kursu başladı.

Suriyeli Kadın ve Ailelerine Yönelik Toplumsal Entegrasyon Projesi kapsamında toplam 50 kadının dil eğitimi aldığı kursta dersler hafta içi yapılıyor. Dil kursu için eğitim merkezine gelen kadınların çocuklarının da unutulmadığı proje kapsamında anaokuluna devam eden toplam 12 çocuk bulunmaktadır.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top