KADEM Sanat, Edebiyat Dünyasına Yeni Kalemler Kazandırıyor!

KADEM ‘Hayatın İçinde Kadın’ öykülerini kitaplaştırdı.

KADEM, kadına dair konulara sanatın penceresinden bakmaya devam ediyor. KADEM Sanat ‘Öykü Yarışması’nda seçilen 20 eserin yer aldığı ‘Hayatın İçinde Kadın’ adlı kitabı, 23 Mayıs Perşembe Rami Kütüphanesi’nde sanatseverlere tanıtacak. ‘Edebiyatta Kadın Hikâyeleri’ söyleşisinin de yer alacağı etkinliğin konukları ise Cihan Aktaş ve Funda Özsoy E.

Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM), KADEM Sanat aracılığıyla düzenlediği “Hayatın İçinde Kadın” temalı öykü yarışmasıyla edebiyat dünyasına yeni isimler kazandırmayı amaçlıyor. Yarışmada ilk 20’ye giren öyküler, KADEM Yayınları tarafından “Hayatın İçinde Kadın” adıyla kitaplaştırıldı. Eser, 23 Mayıs’ta Rami Kütüphanesi’nde düzenlenecek etkinlikte kitapseverlerle buluşacak.

Etkinlik kapsamında ayrıca, moderatörlüğünü KADEM Akademi Kurulu üyesi Zeynep Kevser Şerefoğlu Danış’ın üstleneceği ‘Edebiyatta Kadın Hikâyeleri’ söyleşisi düzenlenecek. Söyleşinin konukları; yazar Cihan Aktaş ile yazar Funda Özsoy E. olacak.

700’e yakın öykücünün başvurduğu Hayatın İçinde Kadın temalı yarışmada; ‘Kadın’, ‘Kadın hakları’, ‘Kadının toplumdaki yeri’, ‘Sorumluluk paylaşımı, kadın dayanışması’, ‘Sivil kadın hareketleri’, ‘Kadın ve adalet’, ‘Kadının fırsat eşitliğine erişimi’ gibi alt başlıklarda kaleme alınan öyküler yarıştı.

KADEM Sanat, fotoğraf, resim, senaryo, kısa film, öykü yarışmalarıyla kadın-sanat ilişkisini güçlendirmeyi ve geleceğe nitelikli bir sanat arşivi bırakmayı hedefliyor.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top