Üç Kategoride Gerçekleşen Kıyasıya Mücadelede,
Kazanan Kadın Hikayeleri Olacak 

Sanatla, düşünceyle yoğrulmuş ve zenginleşmiş kadın hikayelerini yarınlara taşıma amacıyla Kadın ve Demokrasi Derneği tarafından düzenlenen fotoğraf, kısa film ve kısa film senaryo yarışmalarında heyecanla beklenen sona gelindi. Üç kategoride düzenlenen yarışmaların ödül töreni 29 Mart 2021 saat 11:00’de KADEM’İN Twitter ve Youtube hesaplarından çevrimiçi yayınla gerçekleşecek.

Ocak ayından itibaren basında ve sosyal medyada duyuruları yapılan ve yoğun ilgi nedeniyle başvuru süreleri uzatılan yarışmalarda nihayet beklenen gün geldi. KADEM Sivas Temsilciliğinin düzenlediği “Anadolu’da Kadın” temalı kısa film senaryo yarışması, jüri üyeleri arasına oyuncu İpek Tuzcuoğlu ve Bahadır Yenişehirlioğlu’nun da yer aldığı, KADEM Hatay Temsilciliği’nin düzenlediği “Göç ve Kadın” temalı kısa film yarışması ve Tokat KADEM öncülüğünde gerçekleştirilen “Toprak ve Kadın” konulu fotoğraf yarışmalarında sona gelindi. Yoğun başvuru sürecinde, jüri üyelerini seçimlerinde zorlayan nitelikte birbirinden kaliteli eserler KADEM’e ulaştı.

Birincinin 10 bin, ikincinin 7 bin ve üçüncünün 3 bin TL ile ödüllendirileceği, toplam üç kategoride onlarca eserin başvuruda bulunduğu yarışmalara ilgi çok yüksek oldu. Her üç yarışma için gönderilen eserler, usta isimlerin titizlikli çalışmaları sonucunda elemeye tabi tutuldu. Yapılan seçimler sonunda dereceye giren eser sahipleri, 29 Mart’ta çevrimiçi gerçekleşecek törenle açıklanacak. Her yaştan yarışmacıların heyecanına ortak olmak ve daha önce paylaşılmamış kadın hikayelerine tanıklık etmek isteyenleri KADEM hesaplarından çevrimiçi gerçekleşecek ödül törenine bekliyoruz. 29 Mart 2021, saat 11:00’de yapılacak çevrimiçi ödül törenini KADEM Twitter ve Yotube hesaplarından takip edebilirsiniz.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top