KADEM Sinema Akademileri Devam Ediyor

KADEM Sinema Akademisi İstanbul ve Samsun’da başlıyor.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından Türkiye genelindeki KADEM il temsilciliklerinde gerçekleştirilecek olan KADEM Sinema Akademisi Antalya, Konya ve Bursa’dan sonra İstanbul ve Samsun’da gerçekleştiriliyor.

Yönetmenlik, görüntü yönetmenliği, senaryo ve kurgu derslerinden oluşan sinema akademilerinin ilki olan Antalya KADEM Sinema Akademisi ilk mezunlarını 2017 Mayıs ayında vermişti. Türkiye’nin farklı illerinde yapılması planlanan KADEM Sinema Akademileri eğitimleri İstanbul ve Samsun illerinde Temmuz ayında başlayacak.

Teorik ve pratik eğitimin birlikte verileceği KADEM Sinema Akademileri toplam 8 haftalık periyotlarda hafta sonları yapılacak. Katılımın ücretsiz olduğu akademilere öğrenci kabulleri ilgili temsilciliklerde gerçekleştirilecek mülakatlar ile yapılacak.

Sinefesto tarafından verilen derslerde usta isimler katılımcılara; senaryo, görüntü yönetmenliği, kurgu ve yönetmenlik konularında eğitim verecek. Ayrıca katılımcılar istedikleri projelere yönelik ünlü oyuncu ve yönetmenlerin katılımıyla ustalık sınıfları da gerçekleştirilecek. Eğitim sonunda öğrenciler tarafından bir de kısa film çekilecek.

İstanbul ve Samsun KADEM Sinema Akademileri için başvurular 5 Temmuz 2017’ye kadar yapılabilecek.

Başvurular sona ermiştir. İlginize teşekkür ederiz.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top