KADEM Antalya Temsilciliğinin düzenlediği Sinema Akademisinin Kapanış Programı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

27 Mayıs 2017, Antalya

Kadın ve Demokrasi Derneği, KADEM Sinema Akademisi’nin ilkinin kapanış programı 27 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşti. Programa; sinema dünyasından önemli isimlerin yanı sıra KADEM ve diğer STK’lardan çok sayıda kişi katıldı.

Programda konuşan KADEM Antalya İl Temsilcisi Zeynep Ayşe Taş Antalya Temsilciliğinin yaptığı çalışmalardan bahsetti. Taş; Sinema Akademisi ile değerlerimizi sanatla yoğurarak kadın haklarını ve genelde insan hakları odaklı çalışmalar yapabilmeyi hedeflediklerini söyledi.

KADEM Kurucu Üyesi Melek Çakıroğlu sanata duyarlı bir gençliğin karşısında olmaktan gurur duyduğunu belirttiği konuşmasında: “Sinemayı farklı dillerin, ulusların kültürlerini; topluma büyük bir zenginlik olarak kazandıran araç haline getirebilmeliyiz. Ülkemizin ve İslam Dünyasının sizin gibi duyarlı nesillerin bakış açısıyla yoğrulmuş sinema perdelerine ihtiyacı var.”

Teorik ve pratik eğitimin birlikte verileceği KADEM Sinema Akademilerinin ilki geçtiğimiz Nisan-Mayıs aylarında KADEM Antalya Temsilciliğinde gerçekleşti. Derslere katılan usta isimlerin katılımcılara; senaryo, görüntü yönetmenliği, kurgu ve yönetmenlik konularında verdikleri eğitimlerin yanı sıra gerçekleştirmek istedikleri projelere yönelik ünlü oyuncu ve yönetmenlerin katılımıyla ustalık sınıfları da gerçekleştirildi. Eğitim sonunda öğrenciler tarafından kısa film çekildi.

Programda; KADEM Sinema Akademisinde 2,5 ay boyunca eğitim alan öğrencilerin çektiği filmler ilgiyle izlendi. Öğrencilere programın sonunda sertifikaları verildi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top