KADEM Sivas Temsilciliği Açıldı

29 Kasım 2017, Sivas

KADEM’in 23. temsilciliği olan Sivas Temsilciliği, 29 Kasım Çarşamba günü faaliyete başladı. Temsilciliğin açılışını; KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, Sivas Valisi Davut Gül’ün eşi Sn. Gülden Gül ve KADEM Yönetim Kurulu yaptı.

KADEM Sivas Temsilcisi Semra Temurbaş, Kurtuluş Savaşı sırasında Türkiye’de ilk kadın derneğinin Sivas’ta kurulduğunu hatırlatarak başladığı konuşmasında Sivas Temsilciliği olarak üstlendikleri sorumluluğun önemine dikkat çekti.

KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz açılışta yaptığı konuşmada: KADEM olarak, kadın sorunlarına çözüm üretmek ve adalet merkezli toplumsal dönüşümü gerçekleştirmek üzere sivil toplumun öneminin farkındayız. Açtığımız temsilciliklerimizle, kadın politikalarının geliştirilmesine ve kadın kalkınmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz.

“İnsanoğlu Kendi Geleceği ve Bekası İçin Kadına Hak Ettiği Değeri Vermek Mecburiyetinde”

KADEM olarak biz, kadınların metalaştırılmadan, kişiliğiyle, kimliğiyle, değerleriyle, profesyonel ve sosyal hayata etkin katılımını savunuyor, bunun da kadın ve erkek arasında sağlanacak adil ve hakkaniyetli bir toplumsal cinsiyet rol paylaşımı ile mümkün olduğuna inanıyoruz. İnsanoğlu kendi geleceği için, kendi bekası için kadına hak ettiği değeri vermek mecburiyetindedir. KADEM olarak biz de her geçen gün büyüyen ekibimizle kadınların, toplumumuzun ve insanlığın sorunlarına alternatif çözümler üretmek;  öz değerleri ile barışık, entelektüel birikime sahip, geleceğe yürüyen gençler yetiştirmek için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.

Sivas Valisi Davut Gül’ün eşi Sn. Gülden Gül ise açılışta yaptığı konuşmada; “KADEM Sivas Temsilciliği’nin şehrimizde açılması bize ve Sivaslı kadınlarımıza güç katacak” dedi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top