KADEM Sivas’tan 8 Mart’ı Özel Etkinlikler: Kadınların Güçlü Duruşu Sergi ve Panelle Kutlandı

KADEM Sivas Temsilciliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlendi. KADEM Sivas Temsilciliği, Sivas Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas Halk Eğitim Merkezi ve Eğitim Bir-Sen 2 nolu Şube iş birliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte, kadınların toplumsal hayattaki çeşitli konumları ele alındı.

Panel ve sergi açılışı, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde gerçekleşti. Açılış öncesi, Halk Eğitim Merkezi, Aile Destek Merkezi ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Kadın Konukevi’nde bir sergi düzenlendi. Sergide, KADEM Genel Merkezi tarafından hazırlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kampanyasının tanıtımını içeren fotoğraflar sergilendi ve Genç KADEM standı kuruldu.

Panel, açılış konuşmalarının ardından “Dünyanın Yükünü Taşıyan Kadınlar” konulu bir video gösterimiyle devam etti. Panelin sonunda, panelistlere teşekkür belgesi ve hediyeler takdim edildi.

Katılımcılar, panel ve sergi boyunca kadınların güçlendirilmesi ve toplumda daha etkin bir rol almaları için yapılabilecek çalışmalar hakkında görüşlerini dile getirdiler.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top