KADEM, 05 Ağustos 2016 Cuma günü saat 22.00’da Taksim Meydanında “Tanklardan Güçlü Kadınlar” konulu bir program düzenledi.

6 Ağustos 2016, İstanbul

Programda KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana yaşanılanları, demokrasisine sahip çıkan halkın direnişini ve bu direnişte önemli bir yer edinen kahraman kadınlarımızı anlatan bir konuşma yapacak. İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakçı Kan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan’ın da konuşmacı olarak yer aldığı program, Zeynep Bayramoğlu sunumuyla kahraman Gazi kadınlarımızın tanıklıkları ile devam etti

15 Temmuz’da gazi olmuş kahraman kadınlarımız Ferda Erkul’un, Ayla Aşkın’ın, Perihan Yiğit’in, Ayla Gül Kasarcı’nın ve İman Bedir’in o gece yaşadıklarını program, saat 22’de başladı.

Programın ilkini 30 Temmuz Cumartesi akşamı Kısıklı Meydanı’nda düzenleyen KADEM, darbe gecesi sopasını kaptığı gibi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin önüne giden Fikriye Temel’i ve Saraçhane’de şah damarından kurşunla vurulup çene kemiğinden ağır yaralanan Nazife Taşçı’yı meydanlarla ilk kez buluşturmuştu.

Taksim’de düzenlenecek programda aynı zamanda KADEM’in 360 TV işbirliğiyle #TanklardanGüçlüKadınlar videosu gösterildi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top