KADEM 19. temsilciliğini Tekirdağ ilinde açtı.

5 Nisan 2017, Tekirdağ

KADEM Tekirdağ  Temsilciliğinin açılış programına; KADEM Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın, KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Tekirdağ  Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan katıldı.

Açılışta söz alan Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, KADEM’in Tekirdağ’da faaliyet gösterecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan yaptığı konuşmada KADEM’in yeni temsilciliğinin Tekirdağ’a hayırlı olmasını diledi. Doğan; güçlü bir kadın; güçlü bir aile, güçlü toplum demektir diyerek KADEM’in kadınları güçlendirmek için yaptığı çalışmaları takdirle karşıladığını ifade etti.

KADEM Tekirdağ Temsilciliğinin açılışında konuşan KADEM Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz Dünyadaki değişimin en önemli dinamiklerinden birisinin kadın potansiyelini değerlendirebilmek olduğunu ve KADEM’in yurt genelinde açtığı temsilciliklerle bunun için çabaladığını söyledi.

Aydın: “Biliyoruz ki sivil toplumu güçlü olan bir ülkenin, demokrasisi de güçlüdür. Bu toplum, bizim gayretlerimizle güçlenecek.”

 Kadın ruhunun sosyal hayata dokunmasını gerekli gördüklerini ifade eden Aydın:  “Kadın-erkek eşitliğini ileriye taşıyarak önce adalet dedik,adaleti savunduk.”

Konuşmasında Yeni anayasa konusunda düşüncelerini dile getiren Aydın: “Çok şükür ki 15 Temmuz’da çocuklarımızın geleceğini tankların altında ezdirmedik. Ve bugün Türkiye önemli bir kavşağa gelmiş durumdadır. Siyasette vesayete, toplumda düşmanlığa, ekonomide gerilemeye, hukukta adaletsizliğe ve uluslararası kamuoyunda itibarsızlığa neden olan darbelerden, muhtıralardan ve müdahalelerden çok çekmiş bir milletin evladı ve bir kadın olarak söylemeliyim ki; Türkiye’nin yapısal sorunlarının çözümü artık sadece bir tercih meselesi olmaktan çok uzaktır. Bizler kadınlar olarak huzur ve güven dolu yarınlar için demokratik toplumların bir gereği olan sivil anayasayı destekliyoruz.”

Açılış konuşmasında Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar adaletin olmadığı cinsiyet eşitliğinin kadınların sorunlarını çözmediğini dile getirdi. Bayraktar: “KADEM olarak kadın söyleminin demokratikleşmesine katkıda bulunduk. Bu alandaki tep tip söylemi kırdık.”

Bayraktar ayrıca, Türkiye’de az sayıda güçlü liderin bürokrasinin tökezletmelerine karşı durabildiğini ifade etti. Güçlü bir liderin yokluğunda halkın taleplerinin bürokrasinin altında ezilmemesi için yeni sisteme ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Açılışta konuşan KADEM Tekirdağ Temsilcisi Zeynep Şahin, KADEM’in misyonunu Tekirdağ’da sürdürecek olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Şahin: “Kadın ne tecrit edilmeli, ne kamusal alana sıkıştırılmalı ne de bedensel sömürüyle insanlığından uzaklaşmalıdır.”

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top