Sınırları  Aşan Fikirleriyle  İnovasyonda Kadın Girişimcileri TEKNOFEST Ankara’daydı

Vazgeçmeden, inanarak yürünen yollar güzelleşir…

Dünyanın en büyük uzay, havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST, 125 paydaş ile 30 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında Ankara Etimesgut Havaalanı’nda gerçekleşti. Geleceğe yön veren festival TEKNOFEST’te sınırları aşan fikirleriyle İnovasyonda Kadın girişimcileri de vardı. KADEM’in projesi İnovasyonda Kadın girişimcilerinden Ravzanur Eker ve ekibi Coridor, Merve Aydıner ise Invamar isimli girişimleri ile İnovasyonda Kadın standındaydı.

KADEM İnovasyonda Kadın Projesi ile TEKNOFEST’teydi

Kadın ve Demokrasi Vakfı girişimci kadınları desteklediği İnovasyonda Kadın Projesini TEKNOFEST’te stand açarak daha geniş kitlelere duyurdu. İnovasyonda Kadın finalistlerinin girişimlerine ait görsel ve metinlerin yerleştirildiği QR kodlarıyla dizayn edilen stant 5 gün boyunca ziyaretçi akınına uğradı.

TEKNOFEST Ankara’nın açılış gününde KADEM Mütevelli Heyet Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş KADEM standını ziyaret etti. Festivalin sonraki günlerinde ise standı T3 Vakfı Başkanı Elvan Kuzucu Hıdır, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Av. Doç. Dr. Safa Koçoğlu, Milletvekilleri Rümeysa Kadak, Lütfiye Selva Çam, Zeynep Yıldız, Dr. Ravza Kavakcı Kan, SESRIC Genel Direktörü & 66. Hükümet Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ziyaret etti. Standı ziyaret eden misafirlere İnovasyonda Kadın projesi ve TEKNOFEST’e özel iş birliği yapılan Coridor girişimi hakkında bilgi verildi.

Coridor bu kez ayakları yere değmeyen festivale açıldı

İnovasyonda Kadın Proje finalistlerinden Ravzanur Eker ve ekibi Coridor girişimi ile TEKNOFEST’e özel bir görev tamamlama ve ödül oyunu tasarlandı. Stand ziyaretçilerini her gün hem İnovasyonda Kadın hem Girişimcilik Ekosistemi hakkında bilgilendirmeyi hem de eğlenceli vakit geçirtmeyi hedefleyen Coridor oyununu en hızlı tamamlayan üç yarışmacı ödüllendirildi. İnovasyonda Kadın finalistlerinden olan ve aynı zamanda TEKNOFEST’te de girişimci standı olan Merve Aydıner’in Invamar isimli girişimi hakkında da ziyaretçiler bilgilendirildi.

Stantta ayrıca deneyim alanının etkisini çoğaltmak amacı ile interaktif bir bisiklet simülasyon oyunu ve TEKNOFEST için özel olarak hazırlanan “Code Challenge” görsel hafıza oyunu oynatıldı. Bisiklet simülasyon oyununda ziyaretçiler bisiklet pedalını çevirdikçe karşılarında bulunan ekranda çıkan KADEM puanlarını topladılar. “Code Challenge” oyununda ise, 2’şerli 3’erli ve 4’erli gruplar halinde ziyaretçiler, kendilerine verilen 20sn boyunca ekranda yazan kodu ezberleyerek kalan 90sn içerisinde aynı kodu birebir yazmaya çalıştı. Doğru yazan ziyaretçilere küçük hediyeler verildi. İki oyun da ziyaretçilerden yoğun talep gördü.

“Sen Geleceksin Diye” sloganıyla 5 gün boyunca süren festivalde Türkiye’nin milli teknoloji ekosisteminde bulunan bakanlıklar, başkanlıklar, kamu ve özel sektör kuruluşları ve akademik kurumların bulunduğu toplamda 125 paydaş yer aldı. Festival kapsamında birçok girişimci, TEKNOFEST Girişim Yarışması’nda “Eğitim Teknolojileri”, “Haberleşme ve İletişim Teknolojileri”, “Tarım Teknolojileri”, “Afet Yönetim Teknolojileri”, “Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri”, “Uzay, Havacılık ve Savunma Teknolojileri” temalarında bireysel ya da takım halinde girişim sunumları gerçekleştirdi. Sunumlar sonunda en iyi girişimlere T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödül takdim edildi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top