KADEM, 30 Temmuz 2016 Cumartesi günü saat 14:00’te KADEM Genel Merkezi’nde “Ulusal ve Uluslararası Boyutlarıyla 15 Temmuz Püskürtülen Darbe Girişimi” konulu bir panel düzenliyor.

27 Temmuz 2016, İstanbul

Moderatörlüğünü KADEM Başkanı Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz’ın yapacağı panelde, Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Çaha, Medipol Üniversitesi İnce ve Toplum Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Bekir Berat Özipke, SAÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi öğretim üyesi ve SETA Siyaset Araştırmaları Direktörü Yrd. Doç. Dr. Nebi Miş ve Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Selman Öğüt konuşmacı olarak yer alacak.

Panelde, Prof. Dr. Ömer Çaha “Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Temel Yapılanması: İnsan devşirme stratejisi, motivasyon ve hedefler” başlığıyla yapacağı konuşmada, FETÖ’nün ortaya çıkışından itibaren devlet ve toplum içindeki yapılanma sürecini anlatacak.

Prof. Dr. Bekir Berat Özipek “Halkın darbeye karşı sergilediği direniş: Sindirilmiş toplumdan, darbeyi bastıran topluma” başlığı altında, darbenin ortaya çıktığı ilk saatlerden itibaren toplumun verdiği tepkiler üzerinde durarak, darbenin bastırılması ve sonraki günlerde sokaklarda devam eden nöbette sivillerin rolünü vurgulayacak.

Yrd. Doç. Dr. Nebi Miş ise, “FETÖ’nün darbeye kalkış macerası: İç politik nedenler ve uluslararası bağlantılar” başlığıyla yapacağı konuşmada, “cemaat” adı altında on yıllarca yapılanmış bir dini hareketin darbeye kalkışan motivasyonlarını anlatacak.

Yrd. Doç. Dr. Selman Öğüt yapacağı konuşmada, “FETÖ darbe girişiminin Türk siyasal hayatındaki yeri: Hukuki açıdan diğer darbelerle karşılaştırılması”nı yapacak.

Panele katılım için LCV yaptırılmasının gerektiği duyuruldu.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top