KADEM Üye Buluşması Gerçekleşti

20 Ocak 2018, İstanbul

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) üye buluşması kapsamında düzenlenen kahvaltıda Kurucu Başkan Doç. Dr. Sare Aydın, Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve Yönetim Kurulu, üyelerle bir araya gelerek 2018 yılı faaliyetleriyle ilgili fikir alış verişinde bulundu.
Üye buluşmasının açılış konuşmasını yapan Kurucu Başkan Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, kadın sözcüğünün şiddetle yan yana kullanıldığı bir çağda yaşandığını ifade ederek, KADEM’in şiddete karşı düzenlediği çalıştaylar, eğitimler ve sosyal medyadaki kampanyalarla bu sorunun üzerine ısrarla gittiğini vurguladı.
“Kadim bir çizgiyi devam ettirecek adımlar atmaya gayret ediyoruz”
Aydın: “Şiddetle mücadelede; faillerin yargılanması, hak ettikleri biçimde cezalandırılmaları, yargılama süreçlerinin mağdurlar bakımından bir külfete ve cezaya dönüşmemesi için birçok öneri sunduk ve pek çok davanın takipçisi ve müdahili olarak mağdur ailelerin yanında olduk. Kurulduğumuz günden beri adalet ve hakkaniyetle, bir yandan sorunlarla ilgilenirken, bir yandan da kadınlarımızın bilinçlenmesine, genç kızlarımızın yetişip, meslek sahibi olmasına, uzun soluklu katkılar sağlamaya çalışıyoruz. KADEM olarak, geçmişten geleceğe, insandan cemiyete ulaşacak kadim bir çizgiyi devam ettirecek adımlar atmaya gayret ediyoruz.
Türkiye’de kadınların sesini KADEM kadar geniş kitlelere duyurabilen başka bir STK yok.”
Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar: “Türkiye’nin geçtiği dönemin hepimiz farkındayız. Türkiye’de kadınların sesini KADEM kadar geniş kitlelere duyurabilen başka bir STK yok. Biz de bu sorumluluğa layık olmaya çalışıyoruz. KADEM’le nasıl kadınlara ulaşıp onların sesi oluyorsak, KADEM Vakfı çatısı altında bulunan yurtlarımızda öğrencilere ulaşmak adına bizim için önemli. Yurtlarımıza karşı sorumluluklarımızın da farkındayız. Bu hususta da titizlikle çalışmalarımızı yürütüyoruz.”
KADEM Üye Buluşması, programa katılan sığınmacı kadınlar, Geleceğe İşbaşı Proje öğrencilerimiz ve üyelerimiz ile birlikte çekilen aile fotoğrafıyla sona erdi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top