KADEM Vakfı “Hizmet İçi Eğitim Kampı” İstanbul’da Gerçekleşti

31 Ocak-1 Şubat 2019, İstanbul

Türkiye’nin farklı illerinde bulunan 20 yurdumuzda görevli personele yönelik iki gün süre ile düzenlenen “Hizmet İçi Eğitim Kampı”, öğrencilere daha iyi hizmet vermek ve mevcut sorunlara çözüm önerileri sunmak amacıyla Çamlıca Yurdu’nda düzenlenen istişare toplantısıyla başladı.

Toplantıda yurt müdirelerine; insan kaynakları, mali işler, idari işler ve kurumsal iletişimde sosyal medyanın önemi ile ilgili eğitimler verildi. İdari ve mali konularda verilen eğitimlerin ardından eğitim Direktörü Şerife Alcan müdirelere; KADEM Vakfı Yurtlarında kalan öğrencilere yönelik devam eden ve planlanan eğitimlerin içeriği ile ilgili bilgiler vererek öğrencilerin bu eğitimlere devamlı katılımlarının sağlanması için yapılabilecekleri anlattı.

Eş zamanlı olarak Çamlıca ve Kısıklı Yurtları’nda gerçekleştirilen toplantı ve eğitimlerin Kısıklı Yurdu’ndaki bölümünde ise yurt müdirelerine yönelik uzman psikologlar eşliğinde gerçekleştirilen “Sanatla Terapi/Psikodrama Eğitimi”nde; liderlik, kapsayıcılık ve krizle başa çıkma yöntemleri anlatıldı.

“Sizin, gençlerle kurduğunuz gönül bağıdır”

Eğitimler ve bilgilendirme toplantılarıyla geçen günün ardından Başkan Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, görevli yurt müdireleriyle Çamlıca Yurdu’nda bir araya geldi. Başkan Gümrükçüoğlu, müdirelerle yurtlarda düzenlenen eğitimler hakkında değerlendirmelerde bulunarak kısa bir konuşma yaptı. Gümrükçüoğlu her tanışıklığı bir muhabbet vesilesi saydıklarını ifade ederek “Bizim için her karşılaşma her paylaşım iyilikten güzellikten yana geleceğe atılmış bir tohumdur” dedi. Gümrükçüoğlu gençlerin gönüllere dokunmanın öneminden de bahsederek “Gençlerimizin gönüllerine dokunamıyorsak, onları modern çağın bin bir türlü uyaranları altında savrulmaktan da koruyamayız” dedi. Gençlerin dünyayı tanımaya en açık oldukları çağlarında yanlarında olmanın hem kulluk hem vatandaşlık görevi olduğunu söyledi. Gümrükçüoğlu: “Vakıf hizmetlerinde hepimizin başarısını belirleyecek en önemli unsur; “Sizin gençlerle kurduğunuz gönül bağı”dır. Bu bağı sağlam kurabilmek onların dilini anlamaktan geçiyor. Bizim medeniyetimiz “emanet” bilinciyle oluşmuş bir medeniyettir. Yaratılan her varlığın bize emanet verildiği inancıyla hayatımıza devam ederiz. Vakıf olarak bu bilinci yaşatmada sizlerden büyük bir destek alıyoruz” dedi.

Program çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top