KADEM ve Celal Bayar Üniversitesi İş Birliğiyle İnsan Hakları Konferansı Gerçekleşti

KADEM Manisa Temsilciliği ile Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) iş birliğinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılına özel konferans düzenlendi. 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Haftası dolayısıyla da gerçekleşen etkinlik, “Türkiye Cumhuriyeti 100. Yılında İnsan Hakları” temasıyla, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

KADEM Manisa İl Temsilcisi Uz. Dr. Ümit Atman ve CBÜ Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar ev sahipliğini üstelendi konferans, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç’ın değerli katkılarıyla zenginleşti. Kılıç konuşmasında Filistin’deki insan hakları ihlallerine ve dünya genelinde insan haklarının korunması gerekliliğine dikkat çekti.

İnsan haklarının evrenselliği ve tarihçesi üzerine kapsamlı bilgilerin paylaşıldığı konferansta, öğrencilere ve diğer katılımcılara, yaşanabilecek ihlallere karşı hangi yolların takip edilmesi gerektiği konusunda detaylı bilgiler verildi.

Konferansta, insan haklarının korunmasının sadece ulusal değil, aynı zamanda evrensel bir sorumluluk olduğunu bir kez daha vurguladı.

kadem-ve-celal-bayar-universitesi-is-birligiyle-insan-haklari-konferansi-

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top