Birleşmiş Milletler’in (BM) ilk kez 23-24 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul’da düzenleyeceği “Dünya İnsani Zirvesi” kapsamında, 23 Mayıs Pazartesi günü KADEM ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde “Savaş Mağdurları – Kadın ve Çocuklar” paneli düzenleniyor.

21 Mayıs 2016, İstanbul

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Rumeli A Salonu’nda saat 16:30’da Prof. Dr. Aşkın Asan’ın moderatörlüğünde başlayacak olan panelde, KADEM Genel Başkanı E. Sare Aydın Yılmaz, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, Prof. Dr. Murat Erdoğan, BM İyi Niyet Elçisi Muazzez Ersoy ve Belgesel Yapımcısı Coşkun Aral konuşmacı olarak yer alacak.

Panelde, tecrübe paylaşımları yapılarak, kamu kurumları, yerel yönetimler ve uluslararası kuruluşlar için değişen ihtiyaçlar, çıkarılan dersler ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirici bir kanal oluştumak hedefleniyor.

Ana mesajı Suriye’de süren iç savaşa son verilmesi ve barışın sağlanması olarak belirlenen etkinlikte, eğitim, sağlık, sosyal uyum ve istihdam konusunda  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşımı katılımcılara anlatılacak.

Panelde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve şehrin genel durumu ile Belediyenin sosyal hizmet modelini anlatan bir kısa film gösterimi de gerçekleştirilecek.

Kamu sektörü ve üniversiteyi bir araya getiren panelde savaştan dolayı ülkelerini terkederek Türkiye’ye sığınan kadın ve çocukların sorunlarına dikkat çekilmesi amaçlanıyor.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top