Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nun sosyal sorumluluk partneri KADEM, Bayrampaşa İstanbul Forum’da düzenlenen fuara sivil toplum kuruluşu olarak katıldı.

22 Nisan 2016 – İstanbul

İnsanlık onuruna bir saldırı olan kadına yönelik şiddet; kişinin yaşam hakkını, psikolojik, fiziksel bütünlüğünü ve temel haklarını da ilgilendiren bir insan hakkı sorunudur. Kadına yönelik şiddetle başarılı bir mücadele verebilmek için konunun bir bütün olarak ele alınarak, toplumun her kesiminde farkındalığın artması sağlanmalı.

KADEM, kadına yönelik şiddete dur demek ve şiddetle mücadelede önemli aktörler olan gençlere destek sağlamak için yola çıkıyor ve Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nda harekete geçiyor.

Daha önce 15 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilen 37. İstanbul Maraton’una katılan KADEM, maraton kampanyasında 6 ay boyunca üniversitelerde öğrenim gören genç kızlara aylık 200,00 TL eğitim bursu fonu oluşturarak şiddetle mücadelede en önemli aktörlerden olan genç kızları destekledi.

Maraton Fuarı’nı ziyaret ederek, KADEM’in #SenDeKonuşSenDeKoş kampanyasıyla ilgili bilgi alabilir, bağışçı olabileceğiniz gibi koşucu olarak da ücret ödeyerek destek olabilirsiniz. Maraton için kaydını gerçekleştirememiş olanlar 22-23 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan Maraton Fuarı’nda geç kayıt imkânına sahip olacaktır.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top