KADEM’den Eğitimde Niteliği Artırmayı Hedefleyen Yeni Bir Protokol 

“Bir Toplum, Öğretmeni Kadar Güçlüdür.”

KADEM-MEB İş Birliği İle Hayata Geçen Protokol Çerçevesinde, Eğitimlerini Tamamlayan Öğretmenler Sertifika Alacak.

Güvenli ve adil bir toplumun yolu, eğitimden geçiyor. Toplumsal dönüşüme destek olmak için Kadın ve Demokrasi Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan eğitim protokolü çerçevesinde öğretmen ve yöneticilere “İki İnsan”, “Güven Toplumunun İnşası, Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları”, “Kültür ve Medeniyetimizde Kadın” modülündeki eğitimler verilecek.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural ile KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun imzaladığı “Eğitimde İş Birliği Protokolü” 9 Mart’tan itibaren uygulamaya konulacak. Alanında uzman kişiler tarafından, protokol çerçevesinde belirlenen eğitim merkezlerinde verilecek eğitimleri başarı ile tamamlayan öğretmen ve yöneticiler sertifika hakkı kazanacak.

KADEM-MEB iş birliği ile öğretmen ve yöneticilere yönelik planlanan eğitim modülleri “İki İnsan”, “Güven Toplumunun İnşası, Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları” ve “Kültür ve Medeniyetimizde Kadın”.

Protokol çerçevesinde verilecek eğitimlerden ilki olan “İki İnsan” modülüyle; adalet noktasında kadın ve erkeğe belirlenen toplumsal cinsiyet rolleri değerlendirilerek, bireylerde kadın-erkek rolleri, hak ve sorumlulukları hususunda adalet merkezli bir farkındalık oluşturma hedeflenmekte.

“Güven Toplumunun İnşası Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları” eğitimi ile şiddetin sosyolojik, psikolojik, hukukî ve dinî boyutlarıyla bir bütün olarak ele alınarak, şiddeti açığa çıkaran sebepler, şiddet türleri ve şiddetin önlenmesine yönelik çözüm önerileri, alanında uzman isimlerin çalışmalarıyla aktarılacak. Bu eğitim üç ayrı uzman tarafından konunun farklı boyutlarıyla verilecek.

Üçüncü eğitim modülü olan “Kültür ve Medeniyetimizde Kadın”da ise ilahi kökenli dinlerde kadın konusu merkeze alınarak kadın algısının tarihi süreçte yaşadığı dönüşümü, üç ilahi dinin kadın tasavvuru ve bu tasavvurun zaman içerisinde nasıl evrildiği mukayeseli olarak anlatılacak.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top