Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Gençlik Komisyonu Genç KADEM, 27-29 Nisan 2017 tarihlerinde II. Uluslararası Öğrenci Gençlik Çalıştayı düzenliyor. Çalıştaya 18-25 yaş arası yerli ve yabancı 80 üniversite öğrencisi katılacak.

29 Nisan Cumartesi 11.00’da başlayacak Kapanış Programı’na KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın ve KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar katılım gösterecek.

Göç, Medya, Sağlık, Şehirleşme, İstihdamda Kadın, Kültür, Hukuk ve Siyaset, Eğitim, Bilim ve Teknoloji, Ekonomi konu başlıkları altında gruplara ayrılarak çalışacak katılımcı gençler, kapanış programında çalıştay süresince ulaşılan sonuçların sunumlarını yapacak.

Çalıştay ile Türk ve yabancı öğrencilerin ait oldukları jenerasyonların karşı karşıya kaldığı sorunlarla yüzleşilmesi, nedenlerinin konuşulup sorunların evrensel boyutlarının tartışılması, evrensel gençlik sorunlarına getirilebilecek ortak çözümlerin üretilmesi ve katılımcılar arasında ortaklaşa çalışma ve dayanışma kültürünün oluşturulması hedefleniyor.

Genç KADEM üyeleri, gençlik sorunlarıyla ilgilenen uluslararası öğrencileri ve ilgili sivil toplum kuruluşları (STK) ile gerçekleştirilecek çalıştayın sonunda, 8 grubun hazırladığı çalıştay raporları duyurulacak.

Cumartesi günü basına açık gerçekleşecek ve protokolün yer alacağı Kapanış Programı’na katılım durumunu önceden bildiren herkes davetlidir.

LCV: (0216) 325 03 07

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top