KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Sümeyye Erdoğan Bayraktar Canlı Yayında

 ‪“Bi’ Dolu Dünya” online söyleşi serisininde bugün, KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Genç KADEM Instagram sayfasına konuk oldu.‬ Gençlerin merak ettiği ve hayatın içinden pek çok konunun konuşulduğu program canlı yayınlandı.

ZORUNLU AÇIKLAMAMIZDIR

“Bi Dolu Dünya” programının ardından KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın eğitim hayatıyla ilgili bir süredir dolaşıma sokulmuş olan ve doğruluğu bulunmayan, mesnetsiz ve yalan iddialar çeşitli yayın kuruluşlarının haberleriyle tekrar gündeme geldi.

Bu yayınlarda Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın 2002’de girdiği Öğrenci Seçme Sınavı’nda düşük puan aldığı, Indiana Üniversitesi’ndeki lisans eğitimini öngörülenden kısa sürede bitirdiği için aslında ön lisans eğitimi aldığı gibi aslı olmayan iddialar yer almaktadır.

Bu haberlere kaynak olarak gösterilen yayının 2008 yılında ODA TV adlı internet sitesinde yer aldığı iddia edilmekte ancak internette basit bir aramada bile böyle bir yayının olmadığı görülmektedir. Bu haberlerden bir tanesi 11 Haziran 2014 tarihinde Cumhuriyet Gazetesi’ne ait www.cumhuriyet.com.tr adresli web sitesinde yayınlanmış (https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/sumeyye-erdogan-tercih-yapmak-zorunda-kaldim-81491) ve bu haber de tıpkı diğerleri gibi “mevcut olmayan” ODA TV haberini kaynak olarak göstermiştir.

Sümeyye Erdoğan Bayraktar, bu iddiaları çeşitli mecralarda defaatle yalanlamasına ve doğrusunu anlatmasına rağmen hiçbir gerçekliği olmayan bu iddialar hala birçok internet sitesinde yayınlanmaya devam etmektedir. “Mevcut olmayan” bu yayınları kaynak göstererek yayın yapan www.wikipedia.org internet sitesi de bu yalanların büyümesi ve yayılmasında önemli bir rol üstlenerek Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın kişilik haklarına saldırmaktadır. Wikipedia ve benzeri sitelerin yayınları Birleşmiş Milletler’in yayınladığı Evrensel İnsan Hakları Bildirgesi’ne de açıkça aykırıdır. Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın doğru biyografisi derneğimizin internet sitesinde (https://kadem.org.tr/sumeyye-erdogan-bayraktar/) yayınlanmaktadır.

Sümeyye Erdoğan Bayraktar, 28 Şubat karanlığının getirdiği yasaklar nedeniyle yurt dışında denklik alarak okuyabilmek adına sınava girmiş ve iyi bir üniversitenin ‘Uluslararası İlişkiler’ bölümünü kazanmıştır. Indiana Üniversitesi’nde Politika Çalışmaları Bölümü’nde aldığı lisans eğitimini erken bitirebilmek için yaz döneminde fazladan dersler almış ve okulu 3.5 yılda tamamlayarak mezun olmuştur.

Başkan Yardımcımız Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın hiçbir doğru tarafı olmayan bu haberlere karşı hukuk önünde kişilik haklarını koruyacağını belirtir, bahse konu haberleri yayınlayan mecraların gerçek bilgilere kayıtsız kalmayarak doğru ve objektif yayıncılık yapmasını temenni ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

KADIN VE DEMOKRASİ DERNEĞİ

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top