KADEM YÖNETİM KURULU BAŞKANI DR. SALİHA OKUR GÜMRÜKÇÜOĞLU GAZİANTEP’İ ZİYARET ETTİ

KADEM SANAT çatısı altında ve Gaziantep KADEM Temsilciliği öncülüğünde düzenlenen “Aile ve Baba” konulu fotoğraf yarışmasının ödül töreni için Gaziantep’e giden KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, il genelinde bir dizi ziyarette bulundu.

Gümrükçüoğlu; 24 Ekim sabahı KADEM Gaziantep Temsilciliğinde Genç KADEM üyesi gençlerle kahvaltıda bir araya geldi. Gençlerden aldığı enerjiyle çok mutlu olduğunu söyleyen Gümrükçüoğlu, gençlerin STK’larda görev almasının önemini anlattı “Bu bayrağı siz devralacaksınız” dedi.

KADEM Gaziantep Temsilciliğindeki ikinci buluşma Gaziantep’teki girişimci kadınlar ve kadınlara yönelik faaliyet gösteren Sivil Toplu Kuruluşu Temsilcileri ile gerçekleşti. KADEM Başkanı Gümrükçüoğlu, kadınların birbirinden ilginç başarı öykülerini dinleyerek yereldeki kadın istihdamını artırmayı ve kadını güçlendirmeyi hedefleyen projeler hakkında bilgi aldı.

KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu akşam da Gaziantep Temsilciliği Yürütme Kuruluyla bir araya geldi.  Yürütme Kurulu üyeleriyle tek tek sohbet ederek, KADEM’in çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu ve ekibi, 25 Ekim Pazartesi günü ise Gaziantep Valisi Davut Gül’ü ziyaret etti. Gümrükçüoğlu, “Bizim yaşadığımız zorlukları kızlarımızın yaşamasını istemiyoruz. Bu nedenle kadınları güçlendirmemiz gerek.” dedi. Gaziantep Valisi Gül ise il genelinde kadın ve gençlere yönelik çalışmaları anlattı, bu konuda STK’lara büyük görev düştüğünü söyledi.

KADEM ekibi daha sonra, Gaziantep KADEM Temsilciliği öncülüğünde düzenlenen “Aile ve Baba” konulu fotoğraf yarışmasının da paydaşı olan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e ziyarette bulundu. Şahin, büyükşehir belediyesinin kadına özel çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kültür sanat faaliyetlerinin diğer çalışmalardan ayrı düşünülemeyeceğini söyledi.

Gaziantep Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi ŞÖNİM‘e de giden Saliha Okur Gümrükçüoğlu, il genelindeki kadına yönelik şiddet verileri ve şiddete neden olan unsurlar hakkında bilgi aldı. Şiddete uğrayan kadınlara yönelik hizmetleri ve uygulanan prosedürü, ŞÖNİM yetkililerinden dinledi.

KADEM ekibi son olarak “Aile ve Baba” konulu fotoğraf yarışmasının paydaşlarından Gaziantep Üniversitesi Rektörü Arif Özaydın’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Gümrükçüoğlu, Rektör Özaydın’dan üniversiteli gençler için yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

KADEM YK Başkanı Gümrükçüoğlu daha sonra KADEMSANAT çatısı altında düzenlenen “Aile ve Baba” konulu fotoğraf yarışmasının ödül törenine katıldı. Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törende protokol konuşmalarının ardından dereceye kalanlara ödülleri verildi.  Yarışmada Faysal Kanber’in eseri birinciliğe, Mehmet Aslan’ın eseri ikinciliğe, Durmuş Ceylan’ın eseri ise üçüncülüğe layık görüldü.

Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu son olarak Gaziantep Üniversitesi Gazikent Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek farklı ülkelerden üniversiteli gençlerle bir süre sohbet etti.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top