KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Gümrükçüoğlu,
KADEM Ankara Temsilciliği Üyeleri ve
Ankara Yurdu Öğrencileriyle İftarda Buluştu

17 Mayıs 2019, Ankara

KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, Ankara Temsilciliğimizde düzenlenen iftar yemeğinde, İl Temsilcisi Asiye Güneş ve Ankara Yurdu öğrencileri ile bir araya gelerek Ramazan’ın bereketini hep birlikte paylaştılar.

Programda konuşan Gümrükçüoğlu, “Günümüzde güzellik, zenginlik ve sınırsızca tüketmek maalesef modern dünyanın üç kutsalı haline gelmiş durumda. Oysa bizim dini-kültürel değerlerimiz bizleri, çok daha ulvi hedeflere yönlendirir.” dedi.

Gümrükçüoğlu: “Örneğin Hz. Yusuf hayatı boyunca pek çok farklı duygu ile sınanmıştır. Çocukken kardeşleri tarafından kuyuya atılmış, pazarda köle olarak satılmış, daha sonra ise Mısır’a hükumdar olmuştur. Hz. Yusuf, onu kuyuya atan kardeşlerini affetmesi, isteklerine ulaşabilecekken iffetli kalmak adına zindana atılmayı göze alması ve yalnızca Allah’tan yardım dileyerek sabırla başarıya ulaşması ile örnek gösterilir.”

“Bedenimizi aç ve susuz bıraktığımız bu manevi günlerin ruhumuzu beslemesine vesile olmasını ve aramızdaki kardeşliği pekiştirmesini dilerim.” şeklinde konuştu.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top