KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun III. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi Gala Yemeği Konuşması

23 Kasım 2018, İstanbul

Çok Kıymetli Hanımefendi,

Sevgili Misafirler,

III. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi kapsamında düzenlemiş olduğumuz, GALA yemeğimize hepiniz hoş geldiniz, safalar getirdiniz.

Bu vesileyle, sizleri ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bizleri teşrifleriyle onurlandıran, Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’ye özellikle teşekkür etmek isterim.

Bugünkü açılışımızın ardından Bakanlar düzeyinde gerçekleştirdiğimiz müzakere oturumunda, 10 ayrı ülkenin Kadın ve Aile Bakanlarını ağırladık. Farklı ülkelerin sosyal politikalarını ve uygulamalarını dinledik, çok kıymetli kazanımlar elde ettik. Yarın, her biri alanında uzman olan konuşmacılarımızın, yapacağı paylaşımları heyecanla bekliyoruz.

KADEM olarak, bu yıl AİLENİN GÜÇLENDİRİLMESİ dedik. Çünkü aile, bireyin kendini gerçekleştirmesi için önemli olduğu kadar, güçlü toplumların varlığını devam ettirmesi açısından da elzemdir.

Biz, ailenin gerek bireyi gerekse tüm toplumu inşa etme gücüne, tüm kalbimizle inanıyoruz. Ve çalışmalarımızın ilhamını da bu inançtan alıyoruz.

Türkiye genelinde 44 il temsilciliğimiz ve 19 kız öğrenci yurdumuzdaki 2100 öğrencimizle, ‘Aile gibi olmak’ tabirini gönülden hissediyoruz. Çünkü, bir yuvaya ait olma hissi, kişiye kendini kıymetli hissettirir ve bir anlamda hayatın içinde kaybolmaktan korur. Bu bağlar ne kadar sağlam olursa, toplum da o kadar güçlenir.

Kıymetli Misafirler,

Hepinizin bildiği üzere KADEM olarak, Kadın ve aileye yönelik hayatı anlamlandıran her konuyu çalışma sahamız içerisinde kabul ediyoruz. Bu inançla kadınlarımızın birikimlerini, yeteneklerini verimli bir şekilde kullanacakları uygun zeminin sağlaması için gayret ediyoruz.

Bunun içindir ki, yaptığımız çalışmalarda sizlerin desteklerini yanımızda hissetmek bizim için çok kıymetli. Eğer kadın, aile ve toplum için güzel işler üretmek, bir farkındalık oluşturmak istiyorsak, bunu kadın-erkek hep birlikte yapmalıyız.

Zira, ancak o zaman toplum için bir fayda sağlarız. Bu sebeple, adalet kavramı bizim için büyük bir öneme sahip. Kadın ve Adalet Zirvemiz de bu kavrama dikkat çekebileceğimiz örnek bir etkinliğimiz.

Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz zirvemizin, başarılı ve verimli geçmesini temenni ediyor, kıymetli hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’a Galaya teşriflerinden ötürü bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Ayrıca ülkemizden ve yurtdışından zirvemize katılarak bizleri yalnız bırakmayan sayın bakanlarımıza, sponsorlarımıza, tüm katılımcılarımıza, Yönetim Kurulumuza ve KADEM Ailesine teşekkür ediyorum.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top