KADEM Yönetim Kurulu, Sayın Cumhurbaşkanımıza hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, Türkiye‘de ve dünyada kadın meselesini,  kadının kamusal ve siyasal hayatta  temsil oranını, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunu ve benzeri konuları müzakere etmişlerdir.

Toplumun sosyo-ekonomik ve siyasal açıdan kalkınmasında kadının önemine ve aktif katılımının gerekliliğine vurgu yapan Sayın Cumhurbaşkanımız, kadının hayatını güçlendirecek yasal düzenlemelerin ve politikaların bizzat takipçisi olacaklarını güçlü bir şekilde ifade etmişlerdir. Aile bütünlüğünün sağlanmasında kadına düşen sorumluluğun tek başına yeterli olmadığını, eşin de bu sorumluluğu paylaşması gerektiğini vurgulamasının, KADEM olarak tesis etmeye çalıştığımız ‘cinsiyet adaleti’ söylemimizi destekler mahiyette olması  bizleri memnun etmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız,  son yıllarda sayıları gittikçe artan sivil toplum örgütlerinin memnuniyet verici olduğunu ifade etmişler, 25 Kasım ‘Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’de gerçekleştireceğimiz ‘Uluslararası Kadın ve Adalet’ zirvemizin açılışını da yapabileceğini ifade etmeleri bizi ayrıca mutlu etmiştir. Her daim kadınların yanında yer alarak onlara sonsuz destek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza bizi kabulünden ve bize desteğinden dolayı Kadem Ailesi olarak teşekkür ediyoruz.

KADEM YÖNETİMİ CUMHURBAŞKANINI ZİYARET ETTİ

 

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top