KADEM, Yozgat Temsilciliği Açıldı

24 Mart 2018, Yozgat

KADEM’in 31. temsilciliği olan Yozgat Temsilciliği, 23 Mart Cumartesi günü faaliyete başladı. Temsilciliğin açılışını; Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz, Yozgat Temsilcisi Fadime Solmaz, KADEM Yönetim Kurulu ve yurdun dört bir yanından gelen KADEM il temsilcileri yaptı.
KADEM’in 31. il temsilciliği olan KADEM Yozgat Temsilcisi Fadime Solmaz yaptığı açılış konuşmasında KADEM’in yurt genelinde yaptığı çalışmalarından ve cinsiyet ayrımı yapmadan; vicdanlı ve ahlaklı bireyler yetiştirilmesinde kadınların önemli bir görevi üstlendiğinden bahsetti.

“KADEM, yeni kadın hareketinin adı oldu”

Temsilcilik açılışında konuşan Kurucu Başkan Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz: “KADEM olarak, ses getiren, dikkat çeken, farkındalık yaratan çok sayıda faaliyete başarıyla imza attık. Ulusal ve uluslararası alanda yürüttüğümüz bu faaliyetlerle, Türkiye’nin önde gelen kadın derneklerinden biri olmayı başardık. Kadın meselesine, toplumun dinamiklerinden beslenen yenilikçi bir bakış açısı getirerek ‘Çağdaş uygarlık’ söyleminin ürettiği tek-tip kadın modeli yerine, farklı kadın kimliklerinin de demokrasiyi güçlendirdiğine inanıyoruz. KADEM, diğer sivil toplum örgütlerine nazaran duruşuyla, söylemleriyle, alternatif fikirleriyle ve kadınlara yüklenen misyonun bilinciyle farkını çok net biçimde ortaya koyarak, kadınların kendilerine yer buldukları yeni kadın hareketinin adı oldu. Bugün açılışını yaptığımız Yozgat temsilciliğimiz ve Yozgatlı kadınlarımızla el ele vererek zincirimizi daha da güçlü kılmış ve büyütmüş olacağız. Temsilciliğimizin de bu doğrultuda yapacağı çalışmaların şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

“KADEM, yeni nesil bir kadın hareketini Türkiye’ye kazandırdı”

Kurucu BaşkanYılmaz’ın ardından konuşan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, KADEM’in Yozgat’ın toplumsal hayatında önemli bir renk ve değer olacağına inandığını ifade ederek başladığı konuşmasına şöyle devam etti: “Kadınların yönetimde daha fazla yer alıp, söz sahibi olmaları toplumdaki katmanları bize daha iyi ifade etmeleri açısından önemli bir husus.”

Açılışta son olarak konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise konuşmasına KADEM’in ülkeye farklı bir STK anlayışı getirdiğini vurguladı. Bozdağ: “KADEM, kadının hukukuna, demokrasiye ve hayatın her alanına yeni bir ses getirerek farklı bir anlayış ortaya koydu. Yeni nesil bir kadın hareketini ve sivil toplum anlayışını Türkiye’ye kazandırdı. KADEM, Türkiye’de farklılıkları zenginlik gören, hoş gören her farklılığın; kendini ifadesi, yaşaması ve güçlü olması için mücadele eden çok farklı ve yeni bir STK anlayışını Türkiye’ye ve şu anda da Yozgat’a getirdi.”

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top