KADEM Zonguldak Temsilciliği Açıldı

03 Şubat 2018, Zonguldak

KADEM’in 28. temsilciliği olan Zonguldak Temsilciliği, 03 Şubat Cumartesi günü faaliyete başladı. Temsilciliğin açılışını; KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldak Milletvekilleri Özcan Ulupınar ile Faruk Çaturoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Zonguldak Temsilcisi Züleyha Yıldırım ve KADEM Yönetim Kurulu yaptı.

KADEM’in 28. il temsilciliği olan KADEM Zonguldak Temsilcisi Züleyha Yıldırım yaptığı açılış konuşmasında KADEM çatısı altında kadınların her alanda var olmaları için gayret gösterirken, kadının erkeği erkeğin kadını tamamladığı adil bir dünya için çalışacaklarını söyledi.

“Kadının ilerlemesi sadece bir kadın meselesi değil”

Temsilcilik açılışında konuşan KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın: Kadın ve kadının rolü uzun yıllar ötekileştirilmiştir. Kadının ilerlemesi sadece bir kadın meselesi değil, toplumsal adaletin bir şartı olarak demokratik, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin de tek yoludur. Yıllardır kadının kalkındırılması için politika ve stratejiler üretiliyor, vizyon çalışmaları yapılıyor. Olumlu gelişmeler kaydedilmesine rağmen, istediğimiz seviyeye gelebilmiş değiliz. Bu çalışmaların devamını, kazanımlarımızın yeni kazanımlarla taçlanmasını istiyoruz. İnsan hakları merkezli, yaşanabilir bir dünya için, kadının etkinlik alanının güçlendirilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk vb. alanlarda fırsat ve olanaklardan eşit, adil bir biçimde yararlanması son derece önemlidir.” dedi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yaptığı konuşmada, şehirlerin huzurlu, insan merkezli olması isteniyorsa yerel yönetimlerde, siyasette kadının merkeze alınarak özne yapılması gerektiğini vurguladı.

Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu konuşmasında hak ve hürriyet özgürlüğüne değinerek: “15 yıldır vicdan, hak ve hürriyetlerin önündeki engellerin kaldırılması için mücadele ediyoruz. Bizimle olduğunuz sürece de mücadele etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar ise yaptığı konuşmada; kadınların gelecek nesillerin yetiştirilmesinde sahip oldukları öneme değinerek: “Bilinçli, bilgili ve vatansever insanları yetirilebilmek için bilgili kadınlara ihtiyacımız var. Zonguldak’ta el ele verip KADEM’i başarılı yaparsak ilimizi de başarılı yapmış oluruz.” dedi.

Temsilcilik açılışının kapanış konuşmasını yapan Zonguldak Valisi Ahmet Çınar: “Güçlü olanın adil, ahlaklı ve edepli olması gerekiyor. Bu mümkün olursa toplumun haksızlık ya da adaletsizlikle ilgili bir meselesi kalmaz.”

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top