KADEM’de Kızılay Temel İlk Yardım Eğitimi Verildi

03 Mayıs 2019, İstanbul

Genç KADEM’in, Genel Merkez’de düzenlediği ve iki gün süren Kızılay Temel İlk Yardım Eğitimi; Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, yönetim kurulu, çalışma ekibi ve Genç KADEM’lilerin katılımıyla gerçekleşti.

Eğitim boyunca herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durum esnasında olay yerinde ilk olarak yapılması gerekenler, sağlık ekipleri gelinceye kadar hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önleyici ilk müdahale şekilleri ve tıbbi araç ve gereç aramaksızın mevcut imkanlarla yapılabilecek ilaçsız uygulamalar hususunda bilgiler anlatıldı. Daha sonra katılımcılara uygulama imkânı verilerek pratik yapmaları sağlandı.

Temel ilk yardım eğitiminin önemini çocuğum olduktan sonra daha iyi anladım

Eğitimle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, “Temel ilk yardım eğitiminin önemini çocuğum olduktan sonra daha iyi anladım. İlk yardımı herkesin evinde yapabiliyor olması çok önemli. Bu açıdan KADEM’de böyle bir eğitim veriyor olmak da çok güzel.” dedi.

Eğitimin ikinci gününde kırık, çıkık, burkulma, havale, yanık, bayılma, zehirlenme, kalp krizi gibi durumlarda yapılması ve kaçınılması gerekenler anlatılarak katılımcılarla interaktif bir şekilde sunumlar gerçekleştirildi. Eğitim sonunda iki gün boyunca anlatılan bilgileri kapsayan yazılı sınav ve uygulama sınavı yapılarak başarılı olan katılımcılara “Kızılay Temel İlk Yardım Eğitimi Sertifikası” verildi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top