KADEM’den Kılıçdaroğlu’na suç duyurusu

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) üyesi kadınlar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında söylediği sözler nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne gelen KADEM yetkilileri, suç duyurusunda bulundu. Yetkililer, suç duyurusunun ardından basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan Avukat Kezban Hatemi, hala özür dilemeyen ve sözlerinin arkasında durduğunu söyleyen Kılıçtaroğlu’nun sözlerinin bir nefret suçu olduğunu ifade etti. Bugünün Türkiye’sinde siyasetin, bu tür hakaret ve nefret kıskacından kurtarılması gerektiğini belirten Hatemi, “Cinsiyeti sebebiyle bir kadın siyasetçiye yapılan çirkin ithamların sahibi ne yazık ki bir siyasi partinin lideridir. Hala özür dilemeyen ve sözlerinin arkasında durduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu’nun söylemleri nefret suçudur. Bunlar meşru gösterilemez. Bugünün Türkiye’sinde siyaset bu tür hakaret ve nefret kıskacından kurtarılmalıdır. Kılıçdaroğlu’nun tecavüz karşıtı konuşma yaptığı sırada bir kadın bakana atfen kullandığı hakaret dolu bu sözler dünyanın hiçbir yerinde herhangi bir ahlaki kıstasa sığmamaktadır. Kılıçdaroğlu’nun diğer erkek siyasetçilere herhangi bir cinsiyetçi ve ahlaksız ithamda bulunmayıp kadın bakandan bahsederken doğrudan cinselliği çağrıştıran ahlaksız bir ithama yönelmesi siyasi tarihimizde benzerine rastlanmamış bir seviyesizliktir. CHP grubunda takdirle alkışlanan, aklımız ve dilimizle çelişen arkasına sığınılamaz gerekçelerle savunması yapılan bu ithamlar, cinsiyetçi nefret söylemin sahiplenildiğini gözler önüne sermektedir.” dedi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top