Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) 18. temsilciliğini Van’da açtı.

KADEM Van Temsilciliğinin açılış programına; KADEM Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın, KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Selçuk Bayraktar, Van Valisi İbrahim Taşyapan, 23. Dönem Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu, Van Milletvekili Prof. Dr. Beşir Atalay ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik katıldı.

Bakan Faruk Çelik ve Vali İbrahim Taşyapan yaptıkları konuşmalarda KADEM’in yeni temsilciliğinin Van’a hayırlı olmasını diledi.

KADEM Van Temsilciliğinin açılışında konuşan KADEM Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz konuşmasında terör vurgusu yaptı. Aydın: Kadını özgürleştirme adına köleleştiren terör örgütlerinin kadınlarımızı istismar etmelerinin önüne geçmeyi hedefliyoruz.

Kardeşlik duygusunu ve vatan sevgisini kadınlarımızın yeşerteceğini ifade eden Aydın: “Bizler güçlü bir toplumu, güçlü Türkiye’yi – KADIN VE ERKEK – ancak birlikte ve bu ortaklığın gücü ile kurabiliriz.”

Açılış konuşmasında Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar KADEM sayesinde Van-İstanbul arasında kalıcı bir bağ kurulmasından duyduğu mutluluğu ifade etti. Bayraktar:“Allah’ın,bir bütünün iki yarısı olarak nitelediği kadın ve erkek arasında, saygı ve sevgiye dayanan bir işbirliği tesis etme gayretindeyiz.”

Van Temsilcisi Esra Gölgül yeni görevindeki vizyonunu açıkladı:

“Sadece fikir ve teori üretmekle kalmayacak pratik hayatın, sahanın sorunlarının üzerine eğilecek, üzerimize düşen sorumlulukları yerine getireceğiz.”

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top