KADEM’in Düzenlediği “Çocuk İstismarı ve Koruyucu Önlemler Çalıştayı” Tüm İllerde Devam Ediyor

İstismar ve şiddet olaylarına karşı çözüm üretmeye yönelik gerçekleştirilen “Çocuk İstismarı ve Koruyucu Önlemler Çalıştayı” tüm illerde düzenlenmeye devam ediyor. Yapılan çalıştaylarda çocuk istismarının sebepleri; fizyolojik, kültürel ve sosyal açıdan değerlendiriliyor.

27 Şubat 2018, İstanbul

Çalıştaylar, son zamanlarda basın organlarında daha fazla yer bulmasıyla birlikte toplumun çokça tepkisini gören şiddet, istismar ve tecavüz olaylarına karşı önleyici tedbirler geliştirmek, toplumu bu konuda bilinçlendirmek ve gerçekleşmiş olaylarla ilgili izlenecek yolu belirlemek için düzenleniyor. Geçtiğimiz yıl ekim ayında, il temsilciliklerimizin bulunduğu Erzurum’da düzenlenen çalıştayı, bu yıl Şubat ayında ise Balıkesir ve Samsun izledi. Çalıştay, tüm illerde düzenlenmeye devam edecek. Sonuç raporu ise İstanbul’da yapılacak kapanış çalıştayı sonrası açıklanacak.

Düzenlenen çalıştaylarda, toplumun yapısını tehdit eden en önemli sorunlardan biri olan çocuk istismarı sorununu ele alınarak nedenleri ve çözüm önerileri detaylı olarak irdelenirken, politika üreticilerine yardımcı olacak veriler sunularak, bu konuda çeşitli çalışmaların ve projelerin de hazırlanması hedefleniyor.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top