KADEM, 25-26 Kasım 2016 tarihlerinde, WOW İstanbul Hotels & Convention Center’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile yerli ve yabancı pek çok konuğun katılımıyla II. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi’ni düzenliyor.

4 Kasım 2016, İstanbul

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), 25-26 Kasım 2016 tarihlerinde, Yeşilköy’deki WOW İstanbul Hotels & Convention Centers’da, II. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi düzenliyor.

Açılışına Türkiye Cumhuriyet Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi’nin de katılacağı zirvede, “Barış Süreçlerinde Kadın” ile “Suriyeli Mülteci Kadınlar ve Sorunları” başlıkları öne çıkacak.

25 Kasım Cuma günü açılıştan sonra, “Bakanlar Düzeyinde Müzakere Oturumu” gerçekleştirilecek. Bu oturuma, Azerbaycan, Bangladeş, Bosna Hersek, Filistin, Hırvatistan, İran, Kosova, KKTC, Liberya ve Sri Lanka’dan bakanlar katılacak.

İkinci gün olan 26 Kasım Cumartesi, yerli ve yabancı katılımcılarla 4 ayrı oturumda kadına dair tüm sorunlar konuşulacak. Oturumlarda konuşulacak konu başlıkları şöyle:

Barış Süreçlerinde Kadın

Suriyeli Mülteci Kadınlar ve Sorunları

Çalışma Yaşamında Kadın ve İstihdam İmkanları

Siyasal Hayat, Sivil Toplum ve Karar Mekanizmalarında Kadın

Kadına Karşı Şiddet ve Ayrımcılıkla Mücadele Yolları

Kültürel Kodlar ve Erkeklik

Sinema, Televizyon ve Sosyal Medyada Kadın,

Kadınların Adalete Erişimi ve Hukuk

Zirveye katılım için başvurular, zirvenin sitesi olan kadinveadaletzirvesi.org adresinden yapılıyor. Siteden oturumlarda yer alacak konuşmacılarla ilgili bilgilere erişim mümkün.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top