KADEM’in İmza Projelerinden Kadın Destek Merkezleri BM’de Konuşuldu

12 Mart’ta Türk Evi’nde NGO CSW/NY bünyesinde KADEM tarafından düzenlenenBütüncül İyi Olma Hali için Birlikte Yürümek: Kadın Merkezlerinden Alternatif Uygulamalar” başlıklı etkinlikte, KADEM’in kadınların çok yönlü güçlendirilmesi konusunda imza projelerinden olan Kadın Destek Merkezi modeli anlatıldı.

KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan panelde, dünya çapında dezavantajlı kadınlara destek veren iyi uygulama örnekleri ele alındı. Kadın Destek Merkezlerinin önemi ve işleyişi hakkında detaylı bilgiler veren Gümrükçüoğlu, şimdiye kadar İstanbul’daki Kadın Destek Merkezinde 2517 kadına, deprem bölgesinde açılan Kadın Destek Merkezlerinde ise bir yılda 6 bine yakın kadına hizmet verdiklerini söyledi.

Moderatörlüğünü KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Nursem Keskin Aksay’ın yaptığı panelde, kadın destek merkezleri ve iyi uygulamaları anlatmak üzere New Jersey’deki Women’s Rights Information Center adına Lil Corcoran, Faces of Hope adına Jean Fisher, Women Welfare Organisation adına Amna Rumaisa, Malikah adına Rana Abdelhamid ve Türkiye’den KADEM adına Aslıhan Nişancı konuşmacı olarak yer aldı.

Nursem Keskin Aksay konuşmasında, “Bugün düzenlediğimiz programın amacı; alternatif kadın destek merkezi modelimizi anlatmak ve kadınların, hayatın farklı alanlarında karşılaştıkları zorlukların karmaşık parametrelerini ve bütünsel refah olanaklarını dünyanın dört bir yanından çeşitli örneklerle ele almaktır.” ifadelerini kullandı.

Yabancı STK temsilcileri ve katılımcılar tarafından büyük ilgiyle takip edilen panel, KADEM’e ve panelistlere yöneltilen sorularla zenginleşti.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top