KADEM, 28 Nisan 2017 Cuma günü saat 14.00’da Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek Sezgi Kırıt davasının yedinci duruşmasına müdahil sıfatıyla katıldı.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), 2009 yılında öldürülen 16 yaşındaki Sezgi Kırıt’ın 7 yıl boyunca gizli kalan cinayeti hakkındaki davaya müdahil olarak daha önce görülen 6 duruşmaya katıldı. KADEM, 28 Nisan 2017 Cuma günü saat 14.00’da Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın yedinci duruşmasına da müdahil sıfatıyla katıldı.

KADEM Antalya temsilciliği ve üyeleri, duruşmadan önce “Sezgi İçin Adalet” çağırısı ile Antalya Adliyesinin önünde toplandı ve KADEM avukatlarından Pınar Hacıbektaşoğlu cinayet davası ile ilgili KADEM’in basın bildirisini okudu.

Zanlının en ağır cezayı alması, bu cezanın gelecekteki olayların önünü almak için bir emsal olması ve adaletin sağlanması için KADEM avukatları hazır bulunduğu davada 2 sanığa ağırlaştırılmış müebbet verildi.

Pınar Hacıbektaşoğlu’nun okuduğu basın bildirimiz;

Bugün burada; 

Sosyal paylaşım sitesinde tanıştığı biri tarafından kaçırılarak, uyuşturucu verilen, tecavüze uğrayan, dövülen ve öldürülen 16 yaşındaki Sezgi Kırıt’ın cinayet davasının müdahili olarak bulunuyoruz

Yüreklerine ve gözlerine acı oturmuş ailelerin yangınını hiçbir şey söndüremez. Ancak adalet, bu yangına su serper! Bu nedenle bizler Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) olarak, katillerin hak ettikleri en ağır cezayı almasını istiyoruz. Kamuoyunun beklentisinin de hiçbir zanlıya indirim uygulanmadan, suçlulara ağırlaştırılmış hapis cezası verilmesi olduğunu biliyoruz.

Yine biliyoruz ki ihmaller başka canları, yürekleri yakıyor… Katillerin olduğu kadar, cinayetin aydınlatılmasında ihmali olan tüm yetkililerin hakkında da soruşturma açılarak hak ettikleri cezayı almasını talep ediyoruz. 

Kızlarımızın, oğullarımızın, kadınlarımızın, hepimizin bedenlerine uzanan kirli ellere karşı birlik olup “ama”sız ortak bir tepki ortaya koymak için; hakkaniyetli, adil, etkin bir yargılamanın gerçekleşmesi için bugün buradayız.

Sezgi’ye ve şiddet sonucu hayatını kaybeden tüm kadınlara bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, ailelerinin ve yakınlarının haklı mücadelelerinde yanlarında olacağımızın sözünü veriyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM)

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top