Ayşe Aykaç
Ayşe Aykaç15 Temmuz 2016 - Çengelköy, İstanbul
44 yaşında 4 çocuk annesiydi. O gece kalkışmayı öğrendiği anda eşiyle birlikte 15 Temmuz Şehitler köprüsüne gitti. Açılan tank ateşi sonucu şehit oldu.
Cennet Yiğit
Cennet Yiğit15 Temmuz 2016 - Gölbaşı, Ankara
23 yaşında 10 aylık polis memuruydu. O gece sözlüsüyle birlikteyken haber geldi. Hemen Özel Harekat’a gitti. Gölbaşı’nda hainlerin bombalarıyla şehit oldu.
Demet Sezen
Demet Sezen15 Temmuz 2016 - Gölbaşı, Ankara
Şehit aileleriyle özel olarak ilgilenirdi. O gece 3 yaşındaki oğlunu meslektaşı olan eşine emanet edip evden çıktı. Gölbaşı’nda Özel Harekat’a atılan bombalarla şehit oldu.
Gülşah Güler
Gülşah Güler15 Temmuz 2016 - Gölbaşı, Ankara
Resim öğretmenliği okurken Özel Harekatçı olmaya karar verdi. 24 yaşındaki Gülşah, annesine “Kızının adını tüm Kırıkhan duyacak.” derdi. O gece Gölbaşı’nda şehit oldu.
Kübra Doğanay
Kübra Doğanay15 Temmuz 2016 - Gölbaşı, Ankara
Çocukluğundan beri polis olmayı hayal ediyordu. İlk görev yeri olan Diyarbakır Sur’da, 8 ay görev yaptı. Daha sonra Ankara’ya çağırıldı. Olay gecesi mühimmat almak için gittiği görev yerine atılan bomba ile şehit düştü.
Seher Yaşar
Seher Yaşar15 Temmuz 2016 - Gölbaşı, Ankara
15 Temmuz gecesi meslektaşı Halil Gürsel ile nişan töreni yapılacak ve evliliğe ilk adımı atacaklardı. Darbe girişimi sonucu birlikte göreve çağırılan çift, hainlerin bombaları sonucu şehit oldu.
Sevda Güngör
Sevda Güngör15 Temmuz 2016 - Gölbaşı, Ankara
22 yaşındaydı. En büyük hayalini gerçekleştirerek polis oldu. Görevdeki ilk yılını dolduramadan Gölbaşı’nda hainler tarafından bombalanan Özel Harekat’ta şehit oldu.
Sevgi Yeşilyurt
Sevgi Yeşilyurt15 Temmuz 2016 - 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, İstanbul
Bir muhasebe şirketinde çalışarak iki çocuğunu büyüttü. O gece olayları duyunca, evden fırladı. Damadına “Ölmek var dönmek yok!” dedi. Köprüde tankın üzerine koşarken vurulup şehit oldu.
Türkmen Tekin
Türkmen Tekin15 Temmuz 2016 - Esenler, İstanbul
Hainlerin kalkışma haberini alır almaz eşi ve çocuklarıyla Esenler Atışalanı Karakolu’na gitti. Atatürk Havalimanı’na doğru yürürken üzerine sürülen tankın altında kalarak
şehit oldu.
Yıldız Gürsoy
Yıldız Gürsoy15 Temmuz 2016 - Genel Kurmay Başkanlığı Önü, Ankara
42 yaşında özel bir şirkette çaycılık yapıyordu. Haberi alır almaz annesiyle helalleşip, sokağa çıktı. Genelkurmay Başkanlığı önünde sıçrayan şarapnellerle ağır yaralandı. 6 gün verdiği yaşam mücadelesini kaybetti, şehit oldu.
Zeynep Sağır
Zeynep Sağır15 Temmuz 2016 - Gölbaşı, Ankara
16 yıllık polis memuruydu. Darbe girişiminin yaşandığı gece Özel Harekat’ta görevliydi. Hainlerin bombalı saldırısı sonucu şehit oldu.