AB-TR SİYASETTE KADIN SİVİL AĞI PROJESİ

SİVİL DİYALOGLAR

Türk milletvekilleri ve AB parlamenterlerinin kadınların siyasete katılımı konusunda kendi bilgi ve tecrübelerini konuşmak ve siyasete girmek isteyen genç kadınların hangi stratejilerle başarılı olabileceklerini paylaşmak amacıyla AB-TR Siyasette Kadın Sivil Ağı Projesi kapsamında İstanbul’da genç kadınlarla buluşacaklardır.

11 Kasım 2015 tarihinde İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan etkinliğimiz 2 ayrı birbirini tekrar eden bölümlerden oluşmaktadır. 11 Kasım 2015, 10:00-12:00 saatleri arasında Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde yapılacak olan ilk bölümde kadın siyasetçiler kadınlarla buluşarak kendi bilgi ve tecrübelerini paylaşacaklardır.

11 Kasım 2015, 14:00-17:00 saatleri arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Kampüsü’nde yapılacak olan ikinci kısım ise kariyerine siyasette devam etmek isteyen üniversite öğrencilerinin kadın siyasetçilerle bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda kadın siyasetçilerinin bilgi ve tecrübelerinin genç kızlara aktarmaları sağlanacaktır.

Etkinlik içerisinde gerçekleşecek olan Kadın Olarak Siyasette Var Olmak panelinde AK Partili milletvekilleri Sayın Ravza Kavakçı Kan, Sayın Fatma Benli ve Sayın Zehra Taşkesenlioğlu konuşmacı olarak katılım göstereceklerdir.

AB-TR Siyasette Kadın Sivil Ağı Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen Sivil Toplum Diyaloğu Programı çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Program, Türkiye ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerden sivil toplum kuruluşlarının, ortak bir konu etrafında bir araya gelerek, toplumların birbirini tanımaları, karşılıklı bilgi alışverişi ve kalıcı diyalog kurmalarını sağlayan bir platform olarak geliştirildi. Programın teknik uygulamasından Avrupa Birliği Bakanlığı sorumlu. Merkezi Finans ve İhale Birimi ise Programın sözleşme makamı.

Bilgi İçin: Sezen Güngör Proje Koordinatörü / Basın İlişkileri Sorumlusu
T 0212 631 46 49-119 E sezenozgur@gmail.com

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top