Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) 20. Temsilciliğini Şanlıurfa’da Açtı

6 Mayıs 2017, Şanlıurfa

Kurulduğu günden bu yana, kadın haklarını savunarak demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ve insan hakları ile temel özgürlüklere saygının geliştirilmesine ve sağlamlaştırılmasına katkıda bulunmak amacıyla kadınlara yönelik çeşitli faaliyetlerde bulunan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), 20. temsilciliğini Şanlıurfa’da açtı.  İl Temsilciliğini Vildan Polat’ın üstlendiği KADEM Şanlıurfa Temsilciliği açılışına KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, milletvekilleri, bölge STK temsilcileri ve pek çok misafir katıldı.

Açılışta söz alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, KADEM temsilciğinin Şanlıurfa’da kadını toplum içinde daha etkili hale getireceğini düşündüğünü dile getirdi.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna yaptığı konuşmada KADEM’in Urfa’da faaliyet gösterecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

KADEM Şanlıurfa Temsilciliği’nin açılışında konuşan KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, başörtüsü başta olmak üzere birçok sorunun çözümü, siyasi iradenin yanında, kadınların sivil toplum çatısı altında direnişi, sabırlı mücadelesi sayesinde gerçekleştiğini belirtti.

Bayraktar: Tekelleşmiş kadın konularına yeni yaklaşımlar getirerek gölgede kalmış kadınların sesi oluyoruz.”

Bayraktar ayrıca, bir yanda bazı geleneksel anlayışların, diğer yanda ise modern materyalist yaklaşımların adeta ezdiği kadınların sorunlarına çözümler üretmek, en büyük amacımız dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç açılışta yaptığı konuşmada, kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta etkin olmasını sağlayan KADEM’in Urfa Temsilciliği’nin hayırlı olmasını diledi.

Temsilcilik açılışı sonrası Urfa’da faaliyet gösteren kadın STK’lar ile bir araya gelen Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve yönetim kurulu üyeleri, bölge kadınlarının sorunları ve çözüm önerileri üzerine görüştü.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top