KADEM’den İBB Personeline Yönelik Ali Emiri Kültür Merkezi’nde “Kadın Yasal Hakları Eğitimi” Düzenlendi

KADEM, kadınlarımızın sorunlarına ışık tutmak, temel hak ve özgürlükler ışığında, hayatlarını kolaylaştıracak yasal düzenlemelere ilişkin bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla 2014 yılından beri ‘Kadın Yasal Hakları Eğitimi’ düzenlemektedir.

21 Ekim 2015 tarihinde Kadın Yasal Hakları Eğitimi kapsamında İBB personeline yönelik Ali Emiri Kültür Merkezi’nde eğitim programı düzenlemiştir.

Program, KADEM Kurucu Başkanı  Yrd. Doç. Dr. E. Sare Aydın  ve  İBB İnsan Kaynakları Müdürü Ferah Şarman’ın selamlama konuşması ile başlamış, KADEM Hukuk Komisyon Başkanı Avukat Betül Altınson’un Kadın Yasal Hakları Eğitimi ile devam etmiştir.

Kadın Yasal Hakları Eğitiminde Altınsoy, kadınlarımızın yasal haklarının neler olduğu, nerede ve ne şekilde kullanılabileceği, kadının yaşam hakkının güvence altına alınması için kadına yönelik her türlü şiddetin ortadan kaldırılması ve hak ettiği değere kavuşabilmesinin önemine değinilmiştir.

Eğitimde kadının bilinçli, karşılıklı özveriye dayanan, evlilik kurumu içinde yerini alması ve  yaşama pozitif katılımını sağlayarak, demokratik haklarının farkındalığının önemi dile getirilmiştir.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top