Kamuoyuna Duyuru;
Kadının sosyo-ekonomik, siyasal statüsüne katkı sağlama amacıyla çeşitli ve etkin çalışmalar yapan Kadın ve Demokrasi Derneği, KADEM, bu çalışmalarına güç ve ivme katmak üzere Temmuz ayında Kadın ve Demokrasi Vakfı’nı kurmuştur.

Bu süreçte KADEM  artan çalışma temposuna ayak uydurabilmek için, gönüllülerinin destekleri ile Üsküdar Kısıklı’da yeni bir bina kiralamıştır.

Ne yazık ki bazı maksatlı medya kuruluşları  KADEM’in yeni yerini  karalama kampanyasına dönüştürmüştür. İlgili haberlerdeki rakamlar ve bilgiler tamamiyle hayal ürünüdür ve kamuoyunu manipüle etmeyi amaçlamaktadır. Sümeyye Erdoğan‘ın şahsına ilişkin herhangi bir bağlantının kurulması ise ahlak dışıdır.

Farklı alanlarda çalışan on bir kadının kurduğu KADEM Vakfı’nın kurucu yönetim kurulu üyeleri arasında bulunan Sümeyye Erdoğan üzerinden KADEM’in varlığına açık bir saldırı söz konusudur.

Dünyanın birçok ülkesinde devlet başkanlarının aileleri gönüllü faaliyetleriyle sivil toplum çalışmalarına güç vermektedir. Ne yazık ki ülkemizde bu faaliyetler olumsuz bir durum gibi yansıtılarak siyasi manipülasyon malzemesi haline getirilmektedir.

Bilinmelidir ki bu ahlak dışı manipülasyonlar ve saldırılar KADEM yönetici ve gönüllerinin mücadelelerindeki haklılığı göstermekte, güçlerini ve motivasyonlarını artırmaktadır.

Yakın bir tarihte KADEM, gönüllüleri ile buluşacağı yeni merkezinde, kadınların hak ve demokrasi mücadelesi için çalışmalarına devam edecektir.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top