Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı Tanıtımına Kocaeli KADEM Ev Sahipliği Yaptı  

9 Haziran’da gerçekleştirilen tanıtım toplantısında şiddetin her türlüsüyle mücadele için mevcut tecrübeler paylaşılırken, şiddetin önlenmesine yönelik istişarelerde bulunuldu.

Günümüzün en yaygın insan hakları ihlallerinden biri olan kadına yönelik şiddet, ülkelerin öncelikli çözmesi gereken sorunlar arasında ye alıyor. 2007 yılında yürürlüğe giren Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planları ile kamu politikalarının temelleri atıldı. Devamında da 2022-2025 yıllarını kapsayacak Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı hazırlandı. Hazırlık süreçlerine kamu kurumlarından üniversitelere, sivil toplum kuruluşlarından akademisyenlere kadar pek çok paydaş katılım sağladı.

Toplantı, 9 Haziran’da KADEM Kocaeli İl Temsilciliği ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı Tanıtım Toplantısı ile diğer sivil toplum kuruluşları ile yürütebilecekleri işbirliği üzerinde istişare etti. Temsilcilik binasında gerçekleşen toplantıya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kamil Tüylüoğlu, Kocaeli KADEM Temsilcisi Asuman Sert Erturan, diğer sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve kamu kurumlarının temsilcileri katıldı.

Tanıtım sunumunu Kocaeli İl Müdürlüğü Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Tuğba Uğur gerçekleştirdi. Şiddetin tanımını, şiddet türlerini, istatiksel verileri ve İl Eylem Planı’nın amacını katılımcılara aktaran Uğur, şiddetin her türlüsünün önlenmesi gerektiğini söyledi. Program farklı gruplar için düzenlenmeye devam edecek.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top