“Küfürsüz Hayat Mümkün!”
Kampanyasına Gönül Dağı’ndan Destek!

Sevilen dizi Gönül Dağı, saygı temelli bir iletişim için 2 yıl önce başlatılan Küfürsüz Hayat Mümkün kampanyasına destek verdi.

Kadın ve Demokrasi Derneği KADEM, 2020 yılında, özellikle dijital mecralarda yaygınlaşan argo ve küfürlü üsluba dikkat çekmek amacıyla “Küfürsüz Hayat Mümkün” adlı bir kampanya başlattı. 53 sivil toplum kuruluşu ile çok sayıda ünlü ismin sosyal medyada destek verdiği kampanya, TRT’nin izlenme rekorları kıran dizisi Gönül Dağı ile milyonlara ulaştı.

Toplumun hemen her kesiminde karşılaştığımız küfürlü ve argo konuşma alışkanlığı, çocuk ve gençleri olumsuz etkilemekle kalmıyor, sosyal ilişkilerde de ahlaki erozyona neden oluyor. Bu soruna dikkat çekmek üzere başlatılan “Küfürsüz Hayat Mümkün” kampanyasının mesajı, dün akşam yayınlanan Gönül Dağı dizisi aracılığıyla bir kere daha geniş kitlelere iletildi.

Dizinin 59. bölümde, dizi karakterlerinden Gülsüm öğretmen, incitmeden öğreten üslubu ile güzel sözün değerini ve kötü sözün yıpratıcı etkisini, kasaba halkına anlattı.

Çalışmayla, toplumun her kesimini kucaklamayı başarmış Gönül Dağı dizisi aracılığıyla farkındalık oluşturmak ve toplumsal dönüşüme olumlu katkı sağlamak hedeflendi.

“Küfürsüz Hayat Mümkün” kampanyasıyla iki yıldır, haber, röportaj ve “Güzel Konuşma Rehberi” adı altında sosyal medyada yayınlanan videolarla toplumun farklı kesimlerine mesaj veriliyor. Gülseren Budayıcıoğlu, Bahadır Yenişehirlioğlu, Nazlı Çelik, Belkıs İbrahimhakkıoğlu gibi isimlerin de destek verdiği kampanya bu kez TRT izleyicisine ulaşmış oldu.

Kampanyayı incelemek için:

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top