“Mehmet Akif Ersoy ile Anlaşabilmek” Konferansı Yapıldı

KADEM Gençlik Komisyonu tarafından 10 Ocak 2016 Pazar günü, İletişim Uzmanı Fatih Akbaba’nın sunumuyla “Mehmet Akif Ersoy ile Anlaşabilmek” Konferansı düzenlendi.

KADEM Gençlik Komisyonu’nun  SETA Vakfı’nda düzenlediği konferansta konuşan İletişim Uzmanı Fatih Akbaba,  gerek Mehmet Akif’in gençlik yıllarından ve gerekse ölüm sonrasında yaşanan olumsuzluklardan bahsetti. Fatih Akbaba; “Önemli olan Mehmet Akif’in şiirlerini iyi okumak değil fikri ve sosyal dünyamızda Akif’in fikirlerinden hangi izler taşıdığımızın sorgulamasını yapmaktır. Hepimiz isteriz ki Akif gibi bir çocuğumuz olsun. Bunu isteyebilmek için önce Emine Şerife Hanım gibi bir anne, Tahir Efendi gibi bir baba olmak gerekmektedir.” dedi.

Fatih Akbaba,  gerek Mehmet Akif’in gençlik yıllarından ve gerekse ölüm sonrasında yaşanan olumsuzluklardan bahsetti. Fatih Akbaba; “Önemli olan Mehmet Akif’in şiirlerini iyi okumak değil fikri ve sosyal dünyamızda Akif’in fikirlerinden hangi izler taşıdığımızı sorgulanmasını yapmaktır. Hepimiz isteriz ki Akif gibi bir çocuğumuz olsun. Bunu isteyebilmek için önce Emine Şerife Hanım gibi bir anne, Tahir Efendi gibi bir baba olmak gerekmektedir.” dedi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top