Muhammed Mübarek Kaya
Üniversite Kulüpleşme Birim Sorumlusu

Muhammed Mübarek Kaya 17 Nisan 1996 yılında Fatih’te doğdu. 2014 yılından beri Hukuk Fakültesi lisans ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler yandal programıyla İstanbul Şehir Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam etmektedir.

Eğitim ve Öğretim hayatı boyunca çeşitli program ve aktivitelere katılan Kaya, 2015 yılında Temel Fotoğrafçılık Eğitimi ve 2016 yılında Şiir ve Yazı Atölyesine katılmıştır. 2015-2018 yılları arasında İstanbul Şehir Üniversitesi Münazara ve Hitabet Kulübü Yönetim Kurulu üyesi olmuştur. 2015 yılından beri Şehir FM’de Yönetim Kurulu üyesi olarak devam ediyor. 2017 yılından bu yana ise İstanbul Şehir Üniversitesi Genç KADEM Kulübü başkan yardımcısı olarak görev almaktadır.

Kaya, insan hakları, sömürü sistemleri ve devlet teorileri üzerinde çalışmalarla ilgilenmektedir.  2016-2017 yılları arasında 15 Temmuz Veritabanı Prejesinde görev almıştır. 2017 yılında, Genç KADEM II. Uluslararası Gençlik Çalıştayı Hukuk ve Siyaset Masası Moderatör ve KADEM Gençlik Komisyonu 3. Kapsamlı Ülke Analizi Avrupa Paneli’nde Panelist olarak yer almıştır. 2017 Ağustos ve Eylül aylarında Malezya’da düzenlenen TALC Language and Culture Camp programına katılmış ve aynı dönemde Draw a Smile Orphanage Project-Malaysia, Project and Management Programme ve  International Law Workshop programlarına katılmıştır. 2017 Ekim ayında düzenlenen Al Sharq Forum “Embracing The Future” konferanslarında sorumlu oldu.

Eğitim hayatı boyunca kendi entellüktel birikimine katkı sağlamak ve gelecek nesillere faydalı olmak amacıyla çeşitli eğitim ve programlara katılmaktadır.İlim Yayma Cemiyeti tarafından düzenlenen Adalet ve İlim Akademisi’ne katıldı ve orada organizyon yürütme ekibinde yer alıyor. Ayrıca, International Law and Dıplomacy programında eğitim almaktadır. Eylül 2017’den beri İstanbul Şehir Üniversitesi Modern Türkiye Araştırmaları Merkez bünyesinde Gencmots Kongresi organizasyon ekibinde yer almaktadır ve Genç KADEM Kulüpleşme Birimi’nde  Sorumsulusu olarak görev alıyor.

Anadili Türkçe ile birlikte iyi derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top