KADIN MÜHENDİSLER,
“MÜHENDİSLİKTE KADINLARIN DÜNÜ, BUGÜNÜ VE GELECEĞİ”Nİ KONUŞUYOR

İstanbul Teknik Üniversitesi – KADEM ortaklığıyla düzenlenen Mühendislikte Kadınların Dünü, Bugünü ve Geleceği” konulu panelde, kadın mühendisler konuşacak. 20 Haziran’da İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenecek panelde; Türkiye’nin kadın mühendislerinin tecrübeleri, tarihi ve sosyal bir perspektifle ele alınacak ve geleceğe ışık tutan çalışmalara yer verilecek.

İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, KADEM Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve İTÜ Fizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emre Onur Kahya’nın açılış konuşmalarıyla başlayacak panel, gün içinde iki oturum halinde gerçekleşecek. Panelde konuşmacılar, projelerine ve mühendislik hayatlarında yaşadıkları deneyimlere dair sunumlar gerçekleştirecek.

10.30 da başlayacak ilk oturumun moderatörlüğünü, İTÜ Fizik Mühendisliğinden Prof. Dr. Sevim İşçi Turutoğluyapacak. Panelde İTÜ Bilim ve Teknoloji Tarihi Anabilim Dalı Doktor Adayı Gül Aydın, İTÜ Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı A. Ülkü Arıoğlu ve İTÜ, TÜBİTAK Kutup Araştırmaları Enstitü Müdürü Prof. Dr. Burcu Özsoykonuşacak.

Saat 12.00’de başlayacak ikinci oturumunun moderatörlüğünü ise KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Melek Cevahiroğlu Ömür yapacak. Panele İTÜ Rektör Yardımcısı, Bilişim Enstitüsünden Prof. Dr. Lütfiye Durak Ata, Baykar Üretim Yönetimi Amiri Pelin Birol, Kuveyt Türk Katılım Bankası Müşteri Analitiği ve İçgörü Müdürü Zeynep Güran ve GeneOn Biotechnology’den Begüm Esra Aytan sunumlarıyla katılacak.

Yer: İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi
(Ayazağa Kampüsü, Maslak / Sarıyer)

Tarih: 20 Haziran Pazartesi

Saat: 09.30 – 14.00

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top