Türkiye dönem başkanlığında düzenlenen G20 Zirvesi kapsamında Mülteci sorununa dikkat çekmek ve G20 ülkelerini bu konuda harekete geçmeye davet etmek amacıyla Sn. Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde B20-W20 Mülteci Kadınlar ortak paneli düzenlenecek.

Hanımefendi Emine Erdoğan’ın açılış konuşmalarını gerçekleştireceği, W20 Komite üyesi KADEM’in Başkanı Sare Aydın’ın moderatörlüğünü yürüteceği panele, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AFAD Başkanı Fuat Oktay, Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği Türkiye Temsilcisi Pascale Moreau, Uluslararası Mülteci Hakları Derneği Başkan Yardımcısı Muaz Yanılmaz da konuşmacı olarak katılacaklar.

Panelde, Türkiye’nin mülteci sorununa yönelik kucaklayıcı ve kapsayıcı yaklaşımına karşın batılı ülkelerin yaklaşımı ele alınacak. Bunun yanı sıra, Avrupa ve Körfez ülkelerinin mülteci politikaları ile uluslararası sivil toplum kuruluşlarının mülteciler konusundaki tutumları masaya yatırılacak. Panelde, ayrıca sayıları 2 milyonu geçen Suriyeli mültecilerin ağırlığını oluşturan kadın ve çocukların bu süreçte maruz kaldıkları sorunlar ile toplumsal entegrasyonları için alınması gereken önlemler tartışılacak.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top