Muş Temsilciliği Tarafından Girişimcilik Eğitimi Verildi

22-29 Haziran 2019, Muş

KADEM Muş Temsilciliği’nin KOSGEB ve İŞKUR iş birliği ile düzenlediği “Girişimcilik” Eğitimleri 22-29 Haziran 2019 tarihleri arasında Muş’ta gerçekleştirildi. Dörder gün süren ve iki kur şeklinde gerçekleşen eğitimler, Eğitmen Kemal ÖTER tarafından verildi. Kurs eğitimlerini başarıyla tamamlayan katılımcılara eğitimler sonunda sertifika verildi.

Girişimcilik Eğitimlerinin amacı; girişimcilik alanında fikirleri olan kadınların bu fikirlerini ve becerilerini geliştirmelerini sağlamak. Eğitimler sayesinde kadınlar; iş kurarken dikkat edilmesi gereken hususlar, kurulum ve işletim sermayesinin nasıl hesaplanması gerektiği, iş akış planı ve iş planı hazırlarken dikkat edilmesi gereken noktalar ve pazar araştırmasının nasıl yapılması gerektiği ile ilgili bilgileri öğreniyor. Eğitimlere katılarak fikir ve becerilerini geliştiren kadınlar buradan aldıkları sertifika ile istedikleri alanlarda iş kurma imkanına sahip oluyor. Bu bilgileri kazanarak eğitim sonunda sertifika almaya hak kazanan girişimcilik ruhuna sahip kadınlar, KOSGEB’in yeni girişimcileri desteklemek amacıyla sunduğu desteklerden de faydalanabiliyor.

Girişimcilik eğitimleri ile ilgili konuşan Muş Temsilcisi Keziban Mergen, il temsilciliği olarak açıldıkları ilk günden bu yana kadınların sosyal ve ekonomik alanlarda da hayatın içinde olmalarını sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Mergen: “Kadınların hayata katılımlarını sağlamak için çeşitli projeler yürütüyoruz” dedi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top