Prof. Dr. Aşkın Asan
GREVIO Türkiye Üyesi Seçildi

Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddete Karşı Eylem Uzman Grubu (GREVIO) üyeliği için 19 taraf ülkeden sunulan 26 aday arasından seçilen isimler, Taraflar Komitesi’nin gizli elektronik oylaması neticesinde belli oldu. Türkiye’den kadın çalışmaları ve akademik başarılarıyla bilinen Prof. Dr. Aşkın Asan, ilk 10’a girerek GREVIO üyesi seçildi.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Aile Danışmanlığı ve Eğitimi Yüksek Lisans Programı kapsamında Aile İçi İletişim ve Ebeveyn Eğitimi ile Aile Sosyolojisi derslerini yürütmekte olan Prof. Dr. Aşkın Asan, aynı zamanda üniversitenin Kadın ve Aile Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde müdür olarak görev yapmaktadır.

Kadın çalışmaları alanındaki yayınları ve geliştirdiği projeleriyle tanınan Prof. Dr. Asan; Dünya Ekonomik Forumu Küresel Ajanda Kadını Güçlendirme Komitesi’nde ve Dünya Bankası Kadını Güçlendirme Danışma Kurulunda danışmanlık yapmış, kırsal bölgelerde kadını güçlendirme amacıyla “Kadın Merkezleri” kurmuş, kadına yönelik şiddetle mücadele alanında yerel kampanyalar yürütmüş ve sadece ilkokul diplomasına sahip kadınlar için “Üniversite Transfer” programı geliştirmiş ve uygulamıştır.

Türkiye’den GREVIO üyesi olarak seçilen, kadınlara yönelik etkili çalışmaları, akademik ve bürokratik başarıları ile bilinen Prof. Dr. Aşkın Asan’ı tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top